Історія про звичайного Васю та успіх по-українськи

1 коментувати
Наш державний істеблішмент приблизно на 80% складається з людей, які не вміють грамотно писати і висловлювати свої думки, але зате круто розбираються в схемах

Сидить Вася на дивані і клацає пультом. Вася – безробітний, останній раз працював особистим водієм віце-президента банку. Банк схлопнувся, віце-президент втік, Васю звільнили. До банку Вася працював охоронцем в торговому центрі. Ходив поважний у костюмі з переговорним пристроєм і строго дивився на покупців.

А тепер Вася сидить в трусах на дивані, чекає поки його дружина прийде з роботи і принесе додому пива і ковбаси. Вася клацає пультом, після чого включить домашній комп'ютер і буде писати злі анонімні коментарі під статтями на Укрправді. Життя начебто якось текло, робота робилася – і тут раптово все в житті Васі різко змінилося.

Вася вихований за всіма правилами дворової романтики, яка з року в рік розквітає теплими травневими вечорами і згасає з приходом жовтневих холодів. Одночасно з цим у Васі закінчуються гроші на сигарети і пиво і доводиться шукати роботу. А тим часом навколо триває розкішне життя, принадне своїми дорогими атрибутами - крутими тачками, годинниками, дівками, костюмами і котеджними містечками. А в житті Васі так і не трапляється просвіту. Замість цього у нього зростає і міцніє ненависть. Причина у ненависті – заздрість. Заздрість тих, хто відстає до тих, хто біжить попереду.

Попереду, в свідомості Васі, біжать аж ніяк не Ілони Маски. Попереду біжать пацанчики, що в один прекрасний день стали депутатами і чиновниками

Наш державний істеблішмент, приблизно на 80% складається з людей, які втратили моральні орієнтири, які не вміють грамотно писати і висловлювати свої думки жодною мовою, але зате круто розбираються в схемах. Більшість з них хоча б раз скористалися привілеями свого становища, і значна частина користується цим постійно: пише довідки, мутить липові акти купівлі-продажу, підробляє реєстри, вимагає хабарі, отримує відкати і т.д.

Кожен новий прокурор, суддя, митник або районний депутат, кожен новий бюрократ, який стає начальником паспортного столу, ЖЕКу або відомчого департаменту, наділений повноваженнями контролю та розподілу – насамперед приводить із собою всю свою кумівську вертикаль і сідає на потік. І це триває без кінця.

Тому попереду, в свідомості Васі, біжать аж ніяк не Ілони Маски. І навіть не Грамарлі з Петкубом. Попереду, в світі Васі, біжать пацанчики, що в один прекрасний день стали депутатами і чиновниками, які тепер вирішують важливі питання і беруть за це відповідну плату. Тому, коли потрібно думати про майбутнє – в уяві Васі не спливають чисті вулиці і зелені парки. Його не турбують причини відсутності сучасної й доступної медицини. І він зовсім не розмірковує про рівень розвитку виховательки дитячого садка, куди ходять його діти.

Вася думає про Рендж-ровер. Який в один прекрасний день може стати його власністю. І статися це може тільки в одному випадку – якщо Вася стане таким, як і його кумири. Ось на це й спрямовані всі Васині зусилля і життєві прагнення. Прикидання згуртовує воєдино тих, хто пов'язаний круговою порукою лицемірства.

Ви запитаєте – а як же Маск?

Який до біса Маск. Де Вася і де Каліфорнія.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.