22 жовтня 2018, понеділок

Ефект доміно: Як зміниться світ та Україна

1 коментувати

Існуюча система управління державою безнадійно застаріла і потребує змін, причому не тільки в нас, а й у більшості країн

Я вірю в те, що українську корупцію знищать технології. Розпочнеться це зовсім скоро, можливо, вже в 2018-му.

Існуюча система управління державою безнадійно застаріла і вимагає змін, причому не тільки у нас, але й у більшості країн світу. Весь наш держапарат – всі ці міністри, заступники міністрів, депутати, голови комітетів, всі ці бюрократи, псевдореформатори, інстаграмні герої та інші "міцні господарники", які сидять в уряді як клопи в дивані – все це застрягло на рівні 70-х. Я не знаю практично жодної сфери в сучасній цивілізації, яка була б сьогодні настільки застарілою і архаїчною, як політика. І це при тому, що ми живемо в світі, в якому інноваційні рішення поширюються з колосальною швидкістю.

Візьмемо той же блокчейн. Ця технологія дає можливість створити розподілену систему, що фіксує всі транзакції, які були в ній зроблені і що не дає можливості ніяким чином її змінити або сфальсифікувати без згоди великої кількості учасників системи. Система не керується з одного місця, в ній немає головних. Таким чином, злодійство, кумівство, відкати, підробки і створення "потьомкінських селищ" – все це стає безглуздим, тому що система все фіксує і її неможливо обдурити. Рішення щодо зміни формату управління державою може прийти в будь-який момент у вигляді нової крутої технології, що фундаментально змінює сенс існування державного апарату. І ті ж американці, цілком ймовірно, наступного разу будуть міняти не президента і конгрес, а принципи управління США. Нова форма може бути більш розподіленою, точною, збалансованою і ефективною. І як тільки це стане очевидним – відбудеться ефект доміно, який як хвиля докотиться до нас.

Змінювати світ – це все одно що думати не про майбутнє своєї дитини, а про майбутнє всіх дітей планети

Залізничні барони Ліленд Стенфорд і Едвард Гаррімен проклали понад 200 тис. миль шляхів, створивши національний ринок. Ендрю Карнегі замінив залізо набагато більш універсальною сталлю. Форд відкрив еру автомобілів. Гейтс приніс комп'ютер в кожен дім. Пейдж і Брін відкрили доступ до всієї інформації світу. Джобс перевинайшов телефон. Цукерберг зробив інтернет основним місцем спілкування. Маск створив електронну платіжну систему, перезапустив автомобільну індустрію і збирається колонізувати Марс. Всі ці люди створювали і створюють проекти, головна мета яких – змінити світ. Змінювати світ – це все одно що думати не про майбутнє своєї дитини, а про майбутнє всіх дітей планети. Причому думати так, ніби думаєш про свою дитину, враховуючи її індивідуальні особливості. Це можливо тільки при використанні технологій. Адже технології – це перш за все про людей.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.