Чому театр на Андріївському – чудовий

7 коментувати
Справа не в будівлі театру на Андріївському, а в будь-якій ініціативі, яку наш народ пропускає крізь призму недовіри

Нарешті побачив нову будівлю театру на Андріївському узвозі. І ось що я хочу з цього приводу сказати. Цей будинок – чудовий. Чудовий, тому що він інший, не такий як всі. У нас просто одні звикли до золотих помпезних унітазів у стилі бикоко, а інші – настільки втомилися від нескінченних фальшивок, що тепер бояться всього нового.

Авторитетів смаку катастрофічно мало, запитати не було в кого. Тому традиційно бояться і звично не довіряють. І тут справа не в будівлі театру на Андріївському, а в будь-якій ініціативі, яку наш народ пропускає крізь призму недовіри.

В рекомендації ЮНЕСКО написано, що для того, щоб підкреслити історичну самобутність однієї будівлі, не можна поруч будувати іншу, стилізовану під старовину. Будь-яка стилізація під старовину в цьому випадку розмиває історичний контекст міста, не кажучи вже про те, що є підробкою.

Підробки не любить ніхто. Але що дивно: коли черговий геній творить черговий луна-парк у Воздвиженка-style, народ сприймає це спокійно, оскільки всі правила дотримані. Ритуальні тотеми (вензелі, русти, наличники і підкови) на місці, все в стилі. Священна пам'ять предків не спаплюжена.

У нас просто одні звикли до золотих помпезних унітазів у стилі бикоко

А тут, зненацька, з-за лаштунків вискакує якась страшна чорна труна і називає себе театром. У Відні або Гельсінкі таке питань не викликає, але у себе вдома наша людина звикла у цьому святому місці бачити або обшарпані нетрі в «старокиївському» стилі, або помпезні золоті унітази «під старовину», в оточенні торгашів дерев'яними булавами, шинелями, матрьошками і кульковими ручками у вигляді фігурки чоловічка, в якого якщо нижню частину тулуба вниз опустити – вискакує здоровий ххх з червоною ґулькою. А тут – раптово театр у неореалізмі.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.