Чому на дорогах гинуть тисячі українців

3 коментувати
Немає нічого жахливішого, аніж доля водія, який в момент дорожньої пригоди виявився не пристебнутим ременем безпеки

Читаю дорожню статистику. Згадав, про що писав 3 роки тому. Історія повторюється, спочатку у вигляді трагедії, а потім у вигляді фарсу.

Більше половини українських водіїв ніколи не пристібається. Спеціально для них на заправках продають заглушки для ременів безпеки – щоб не пищало. Коштує цей бидло-гаджет близько 15 гривень – саме стільки коштує життя ідіота. Натомість у 90% – ікона в авто. Маючи ікону і заглушку, можна не турбуватися за свою долю.

Немає нічого жахливішого, аніж доля водія, який в момент дорожньої пригоди виявився не пристебнутим ременем безпеки. Ось як розвиваються події, коли водій на швидкості 80 км/год здійснює наїзд на будь-яку нерухому перешкоду.

Через 0,026 секунди після удару вдавлюється бампер; сила, що в тридцять разів перевищує вагу автомобіля, зупиняє його рух на лінії передніх сидінь, тоді як його пасажири — якщо вони не пристебнуті ременями безпеки — продовжують рухатися в салоні автомобіля зі швидкістю 80 км/год.

У 90% – ікона в авто. Маючи ікону і заглушку, можна не турбуватися за свою долю

Через 0,039 секунди водій разом із сидінням стрімко рухається вперед на 15 сантиметрів.

Через 0,044 секунди він грудною кліткою ламає кермо.

Через 0,050 секунди швидкість падає настільки, що на автомобіль і на всіх пасажирів починає діяти сила тяжіння, яка у 80 разів перевищує їхню власну вагу.

Через 0,068 секунди водій із силою в 9 тонн вдаряється об приладовий щиток.

Через 0,092 секунди водій і пасажир, який сидить поруч, одночасно врізаються головами в переднє вітрове скло автомобіля і дістають смертельні ушкодження черепа.

Через 0,100 секунди водій, який повис на кермі, відкидається назад; він уже мертвий.

Через 0,110 секунди автомобіль починає злегка відкочуватися назад.

Через 0,113 секунди пасажир, який сидить за водієм — якщо він також не пристебнутий — опиняється з ним на одній лінії, завдає йому нового удару та одночасно сам зазнає смертельних ушкоджень.

Через 0,150 секунди настає повна тиша; осколки скла і уламки заліза падають на землю. Місце зіткнення огортає хмара пилу. Все відбулося менш ніж за дві десяті частки секунди.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.