Кельн і новий тип організованої злочинності в Європі

11 січня 2016, 16:13
1760
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Кельнські нападу схожі на добре організовану постановку, де належним чином обираються місце, жертва, час тощо

Виходячи з аналізу доступної інформації, напади на жінок та інші безчинства під час святкування новорічної ночі в Кельні вчинені не новоприбулими сирійськими біженцями, а вихідцями з інших арабських країн (Північна Африка, Алжир, Туніс, Марокко), які вже давно живуть в Європі. Тобто, йдеться про традиційних мігрантів, а не про сирійських біженців.

Мені здається, що різні ЗМІ, в тому числі українські, висвітлюють ці події, не досліджуючи глибоко питання. Всі автоматично перекладають провину в безчинствах, які сталися, на прибулих в останні місяці сирійців, в той час як оприлюднені дані говорять про те, що серед нападників практично не було новоприбулих біженців. Навпаки, серед них домінували ті мігранти, які вже певний час живуть в Європі.

Таким чином, подавати кельнські події як наслідки масової міграції з Сирії – спрощення і це дуже важливо для розуміння всієї складності ситуації, що склалася навколо шукачів притулку в Європі. Очевидно, що в середовищі мігрантів працюють кримінальні структури. Йдеться про організовану злочинність. Крім того, не можна виключати причетності до цих подій транснаціональних злочинних організацій, які можуть переслідувати, зокрема, політичні цілі, пов'язані з розхитуванням ситуації в найстабільніших країнах Євросоюзу.

Якби агентурна робота серед мігрантів проводилася належним чином, таким подіям можна було запобігти

Виходячи з того, яким чином організовувалися кельнські безчинства, на мою думку, можна говорити про наявність умислу і організації. Це ніяк не стихійні дії підлітків - більше схоже на добре організовану постановку, де належним чином обираються місце, жертва, час і т. д. Іншими словами, все це дійство, як мені здається, було добре сплановано і за ним може стояти політичний підтекст.

Зацікавленою стороною можуть бути як представники проісламських сил, які діють не лише терористичними актами, але й іншими кримінальними методами, провокуючи наростання нестабільності в країнах ЄС, так і радикальні антиіммігрантські угруповання в Європі, зацікавлені в посиленні агресії серед корінних жителів до новоприбулих.

Низька ефективність німецької поліції з розслідування скоєних нападів говорить про те, що агентурна робота всередині мігрантів слабка. Якби подібна робота проводилася належним чином, таким подіям можна було запобігти. Так що перед європейськими правоохоронцями стоять абсолютно нові завдання. А в цілому у всій цій ситуації проглядається бажання спростити проблему, зв'язати нападу з припливом біженців. Тим часом, даних, які підтверджують, що новоприбулі біженці скоюють більше злочинів, ніж ті мігранти, які давно живуть у Німеччині, немає.

Хай там як, можна говорити про те, що Європа має справу з новим типом організованої злочинності, спрямованої на розхитування ситуації в країнах ЄС, а також формування відчуження і почуття ворожнечі між корінним населенням і мігрантами-новоприбулими.

Більше точок зору тут

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Вчора, 16:35

thumb img
Мігранти та діаспора. Як в Україні регулюється набуття подвійного громадянства
Геополітика

Вчора, 14:53

thumb img
Мільярди доларів. Як експерти оцінили збитки України та РФ через незаконну анексію Криму
LOL

Вчора, 12:27

thumb img
Сусід, що вийшов за пивом. Соцмережі висміяли Віталія Кличка, який інспектував Шулявський міст у смішній кепці