Завищені очікування Кремля

9 коментувати
Коли Москва дивиться в дзеркало, то бачить там наддержаву. А з точки зору решти світу, Росія – лише регіональний гравець

Трамп заявив, що санкції з Росії можуть бути зняті в обмін на ядерне роззброєння. Гарна ілюстрація того, як може виглядати «крах надій», пише журналіст Павло Казарін в колонці для Крим.Реалії.

Російські ЗМІ довго і люто переконували свою аудиторію, що Дональд Трамп - найбільш проросійський президент з можливих. Що саме його перемога означатиме нове вікно можливостей для співпраці Москви і Вашингтона. Але проблема будь-яких завищених очікувань саме в тому, що вони завищені.

Це історія про оптику. Коли Москва дивиться в дзеркало, то бачить там наддержаву. Вона бачить в відображенні імперію, гідну того, щоб сидіти в світовій президії і вирішувати разом з іншими наддержавами долі світу. До того ж вона щиро переконана, що її доля - бути рівною іншим: за ступенем впливу, авторитетом і значущістю.

А з точки зору решти світу, Росія - не більше ніж регіональний гравець, здатний бути корисним у вирішенні локальних задач. Приблизно такий же як Туреччина, тільки з ядерним боєкомплектом. І усі амбіції Москви на участь у вирішенні питань, з нею безпосередньо не пов'язаних, викликають подив. Більше того - в світових столицях викликають подив і спроби Москви визначати майбутнє тих країн, які її оточують. Як, наприклад, України.

Саме ця різниця між власним самовідчуттям Москви і тим, як її бачать світові столиці, стає причиною жорсткої фрустрації в Кремлі. Яка час від часу проривається в публічних виступах перших осіб Росії.

Все, що РФ може запропонувати західним столицям, лежить в площині ядерного роззброєння

І головна претензія до адміністрації Обами в Кремлі була точно такою ж - образа за небажання визнати Москву «рівною». Образа за те, що Україна в Вашингтоні сприймається як незалежна держава, що має право сама визначати своє майбутнє. А не як «сфера впливу» Росії, на яку Кремль має повне і нікому не підзвітне право.

І кожного разу, коли в західних столицях проходять вибори, Москва чекає, що на них переможуть люди, готові визнати Росію «рівноцінним партнером». Гравцем, що має право на власну сферу впливу. Країною, здатною спілкуватися з грандами на рівних. Державою, що має право голосу в питаннях, які стосуються інших.

І перемога Дональда Трампа транслювалася в Москві як торжество сил, готових дивитися реальності в очі. Як перемога табору, яка визнає за Кремлем право визначати майбутнє колишніх колоній. І вже коли у Кремля є таке право, то зберігати санкції, введені за «примус до лояльності» норовливої сусідньої республіки, нерозсудливо.

Але тепер Трамп говорить про те, що санкції і правда можуть бути скасовані. Але - в обмін на ядерне роззброєння.

І це звучить лише як ще одне підтвердження того, що Вашингтону від Москви потрібно не «рівноцінне партнерство» і не «спільне політбюро», а лише зменшення кількості потенційних ризиків, які несе в собі ядерний боєзапас Москви. Що санкції готові скасувати не тому, що вони від початку помилкові, а лише розмінявши їх на чергову порцію поступок від Кремля.

В цьому і полягає проблема Москви. Вона може скільки завгодно сподіватися на те, що «західні партнери» визнають її рівною собі. Але кожного разу вона приречена зіштовхуватись із тим, що в очах усього світу Росія - лише невелика за значенням і впливу країна, головним змістом якої є вуглеводні і ядерна зброя. І все, що вона може запропонувати західним столицям, лежить в площині ядерного роззброєння.

Здається мені, це надзвичайно прикро.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.