Україну завернули. Вадим Денисенко - в ролі Чечетова

3 коментувати
Влада раз у раз намагається обдурити ЄС, впевнена, що Києву вдасться обкрутити європейських дипломатів круг пальця

Знаєте, а ми все це вже проходили. Пам'ятаєте 2013-й? Коли дипломати з ЄС приїжджали до Києва, сподіваючись умовити Віктора Януковича відпустити Тимошенко? І він щоразу відмовляв. І провладні депутати ходили на телеефіри, розповідаючи, що ув'язнювати політичних опонентів – це перемога «національного правосуддя» і не можна сліпо слухатися «брюссельських шантажистів», - пише журналіст Павло Казарін для Крим.Реалії.

Це був час якогось дивного тоталізатора, коли всі сперечалися про те, дадуть євроасоціацію, поки «дівчина в темниці», або все ж завернуть? І звучали час від часу голоси про те, що Тимошенко у в'язниці – це, звісно, погано, але Україна з Асоціацією – це важливіше. І добре, якщо б всі ці «штольці» зглянулися та дали Україні пройти фейс-контроль у світ вільної торгівлі. Ви пам'ятаєте, чим це закінчилося?

Правильно. Україну завернули.

Завернули, попри всі розмови про те, що «нікуди не подінуться». Бо «відпустити Тимошенко» було іспитом для України. Іспитом на цивілізованість, яка і є перепусткою у світ сучасних держав. Попередня українська влада його завалила, і країна заплатила за свою електоральну помилку життями багатьох десятків громадян.

І тепер все повторюється. Тільки в ролі Михайла Чечетова – Вадим Денисенко, під керівництвом якого вихолощується закон про електронне декларування майна чиновників. А потім цей самий Вадим Денисенко і його колеги розповідають всій країні, що Європа і так би не дала безвізовий режим Україні у війні, а тому провал із законом – лише привід і ширма для відмови. І йому в усій країні вторять десятки корисних дурнів, які колись почули слово «геополітика» і вирішили, що вправі робити висновки космічного масштабу і космічної ж дурості. І тепер вони розмірковують про те, що умова для безвізового режиму з шенгенською зоною – це зняття санкцій з Росії та нормалізація ситуації з сирійськими біженцями.

ЄС виступає в ролі доктора, який призначає ліки системно хворому організму

І в усій цій історії є два найбільш вражаючих моменти.

Перший пов'язаний із владою. Яка раз у раз намагається обдурити ЄС, впевнена, що Києву вдасться обкрутити європейських дипломатів круг пальця. Три роки тому українські чиновники робили вигляд, що не розуміють, про яке таке звільнення Юлії Тимошенко йдеться. Тепер – влаштовують аналогічні танці навколо антикорупційних законів. Рецидив двієчника, який уп'яте приходить на перездачу, але, замість вивчити квиток, наполегливо намагається списати. А коли його виганяють з аудиторії – намагається розчулити екзаменатора розповідями про «виняткові обставини».

Другий пов'язаний із корисними дурнями. Які, загравшись у «пікейні жилети», не розуміють найпростішої речі: безвізовий режим – буквально в двох кроках. Для його отримання потрібна дещиця: змусити українських депутатів закрити корупційні віконця. Ухвалити закон про електронне декларування доходів. І все. А всі розмови про «багатоходовочки» – брехня.

Причому дивно ще й те, що ці антикорупційні закони потрібні, першу за все, Україні. Мова не про те, що в обмін на безвізовий режим Україні доведеться поступитися своїми інтересами. Навпаки – ЄС виступає в ролі доктора, який призначає ліки системно хворому організму. Просто тому, що інакше немає жодного сенсу зближуватися з його носієм. Цей закон потрібен не стільки ЄС, скільки власне Україні. «Безвізовий режим» – це лише пряник, яким супроводжується антикорупційний батіг. І в ідеалі цей закон має бути взагалі ухвалений незалежно від того, чи дадуть Україні після цього лібералізацію візового режиму, чи ні.

Три роки тому предметом торгу були політичні в'язні. Сьогодні – антикорупційне законодавство. Це означає, що масштаб змінився. А спосіб мислення – ні.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут-авеню, Вашингтон 20036, США


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.