Тепер це смішно. Нові Кремлівські заходи у відповідь

4 коментувати
Росія поводиться так, ніби стала жертвою української агресії. Ніби це Київ влаштовує дисбаланс в двосторонніх відносинах

Росія погрожує обмежити роботу українських ЗМІ на своїй території. Це сталося після того, як СБУ не пустила в країну співробітника РІА Новости Захара Виноградова. Після чого член Ради Федерації РФ Олексій Пушков зажадав відповідних дій для українських журналістів. І в цей момент хочеться запитати: а про якісь дії у відповідь говорить Москва? – пише Павло Казарін для Крим.реалії.

Майже всі українські канали давно згорнули свої корпункти в Росії. Арешт кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка вкотре довів: медіастатус ніяк не захищає українського журналіста від свавілля.

Росія поводиться так, ніби стала жертвою української агресії. Ніби це Київ влаштовує дисбаланс в двосторонніх відносинах. Насправді перекіс у відносинах існував дуже давно і не на користь України. І тепер Київ лише вирівнює ситуацію.

Москва може скільки завгодно обурюватися українським законом про освіту. Тим самим, що закріплює державну мову в середній школі. Але відповісти їй просто нічим. Вона не може у відповідь «русифікувати» українські школи. Тому що українських шкіл в Росії не існує.

Москва вктре намагається прикинутися жертвою

Москва може скільки завгодно обурюватися забороною російських телеканалів на території України. Але їй нема чим на це відповісти. Вона не може обмежити доступ до українських каналів, тому що вони давним-давно заборонені в російських кабельних мережах. За винятком, можливо, «Інтера», що само собою показово.

Москва може обурюватися українськими санкціями на російські товари. Але саме Кремль першим ввів обмеження на українські товари, спровокувавши тим самим Київ на кроки у відповідь.

Поквитатися за обмеження прокату російських фільмів не вийде – українські стрічки не отримують прокатні свідоцтва в РФ. Заборонити концерти українських зірок не вдасться – після війни виступають в Росії лише ті, хто боїться назвати Москву агресором. Навіть авіасполучення між двома країнами припинилося лише після того, як російські авіакомпанії почали порушувати авіапростір України, здійснюючи рейси до Криму.

Ініціатором розлучення двох країн з самого початку була Москва. Саме вона здійснювала кроки, на які Київ змушений був відповідати симетрично. І тепер, коли Кремль погрожує «заходами», це виглядає смішно. Тому що всі «заходи у відповідь» введені ним давним-давно.

Москва вкотре намагається прикинутися жертвою. Тією самої, що має моральне право на самозахист. Тією самою, що може претендувати на етичний пріоритет. А на ділі саме Кремль раз по раз виступає в ролі агресора, змушуючи сусідів всього лише вживати відповідних заходів.

Не було ніякого двостороннього балансу, який Київ тепер «порушує». Навпаки – всі останні роки існував дисбаланс, який Україна тепер всього лише віддзеркалює. Київ не переступає ніяких «червоних ліній», він всього лише завдає удару у відповідь.

Сила протидії дорівнює силі дії, так здається?

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут авеню, Вашингтон 20036, США

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє . Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу    Мнения Нового Времени


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.