Смерть Мотороли: кінець «російської мрії»

10 коментувати
Це деконструкція міфу, який свідчив, що завзятість антифашистська здатна винести тебе "из грязи в князи", щедро наділити славою, дружиною і грошима

Вбивство Арсена «Мотороли» Павлова в Донецьку – це не просто логічне продовження внутрішньовидових розборок серед бойовиків. Це ще і кінець міфу про російських добровольців на Донбасі, – пише журналіст Павло Казарін для Крим.Реалії.

Реальність завжди програє опису реальності. І яка різниця, яким насправді був Арсен Павлов – мийник автомобілів з республіки Комі? Ми цього не знаємо і не дізнаємося – сам бойовик про свою біографії говорив надто мало, а російські ЗМІ більше цікавилися його нинішнім життям, аніж минулим. Було відомо лише те, що ріс без батьків, виховувала бабуся, служив у морпіхоті, мив машини, а потім, надивившись телевізора, поїхав «захищати Донбас від нациків».

Можливо, його біографія була таким же фейком, як і вся історія «невизнаних республік» – ну так і тут все логічно і цілісно, причепитися ні до чого, та й нема чого. Але сама формула його біографії була універсальна і проста. Глибинка, бабуся, безбатченко, Чечня і внутрішні вороги, Донбас і зовнішні вороги. Автомат Калашникова як соціальний ліфт: вже в Донецьку Арсен Павлов отримує дружину, квартиру, популярність і біографію. На його кітелі з'являються полковницькі погони і нагороди. Персональна санкція ЄС, що забороняє видачу шенгенської візи, виглядає як смішна нісенітниця.

«Моторола» та «Гіві» – двоє головних медійних персонажів російсько-української війни, що втілюють «народні низи». Всі інші польові командири були з вищим рангом і з товщою біографією. А ці двоє були уособленням того, як потрібно робити, щоб з Іванка-дурника стати Іваном-царевичем. Квиток до Ростова, кордон, автомат і окоп. «У боротьбі здобудеш ти право своє». «Хто був ніким, той стане всім».

«Моторола» та «Гіві» – двоє головних медійних персонажів російсько-української війни, що втілюють «народні низи»

Цей тандем був тим більше примітний, що Михайло «Гіві» Товстих у ньому за задумом уособлював «українських повстанців». Уродженець Іловайська, що служив в українській армії, з початком війни пішов на фронт захищати Донбас від хунти – рольова модель для самих уродженців окупованого регіону. А Арсен «Моторола» Павлов уже був персональним втілювачем долі «російських добровольців», які приїхали допомагати «братньому сходу». Непорушна дружба народів, антифашистська коаліція, інтербригади.

І зараз навіть не важливо, хто вбив Арсена Павлова. Були це хлопці з українських спецслужб, чи бомбу заклали люди Захарченка, або в Кремлі вирішили, що мертвий Моторола корисніше, ніж живий – це вже не має значення. Вбивство «Мотороли» – це деконструкція всього того міфу, який створювався протягом останніх двох років. Який свідчив, що завзятість антифашистська здатна винести тебе "из грязи в князи", щедро наділити славою, дружиною і грошима. І що правильна модель поведінки – це повірити телевізору, встати з дивана і дістатися до Донецька. Хто знає, скільки ще безіменних моторол поїхало вбивати українців, надивившись у телевізорі на свого медіапрототипа?

І тепер же не буде нічого. Ані пам'ятників, ані пам'яті. Залишиться сторінка в російській Вікіпедії з фотографією маленького мийника машин у великому шоломі. Правда, ніхто не може гарантувати, що підпис під цим фото не змінять в той момент, коли історія знову зробить зигзаг. Але іншим не дісталося й цього. Зрештою, що ми пам'ятаємо про Пономарьова і Здрилюка, Пургіна і Маковича, Березіна та Безлера?

Єдине, що нам потрібно про них знати – так це те, що завдяки їм, на світ з'явилася нова Україна без небезпечних ілюзій.

Більше точок зору тут

 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.