Скрєпи на експорт. Про мрії Росії

11 коментувати
Сподівається Москва, що почухають світові лідери потилиці, вибираючи між фундаменталістами і Росією, плюнуть і виберуть Кремль

Всякий раз при описі реальності ми починаємо згадувати Чехословаччину. Шукаємо паралелі між Олландом і Даладьє, Кримом і Судетами. Згадуємо наївного Чемберлена з його «я привіз мир нашому поколінню» і Черчіля з його сентенцією про війну і безчестя, – пише журналіст Павло Казарін для Крим.Реалії.

Дітям двадцятого століття складно знайти іншу мову для опису двадцять першого – Друга світова прошиває нас наскрізь, змушуючи все навколо міряти собою. Лише одне уточнення. Ми порівнюємо Україну з Чехословаччиною, хоча, можливо, вона цілком може виявитися Фінляндією.

Навіть російська делегація, вигнана з ПАРЄ, змушує згадувати, як у грудні 1939-го точно так само радянська йшла з Ліги націй. Її звідти виключили за напад на Фінляндію. І в цей момент історичні аналогії починають розкриватися перед тобою у всьому своєму невблаганному поступі.

Напевно, у Москві в цей момент думають про те, що добре б обрати собі нову «прибалтику» і почати її «інкорпорувати». Розвивати духовні скрєпи на експорт і придивлятися до сусідів, придумуючи найбільш зручні методи поділу сфер впливу.

Щоб потім виявити, що чергові фундаменталісти влаштували заходу судний день – за карикатури, міні-спідниці і рок-н-рол. І перші кілька років Росія готова самовіддано на всі лади римувати європейців, які самі винні. Мовляв, якщо ваші посольства спалюють, топлять кораблі, а літаки збивають – то лише від браку духовності. Ось у нас духовність що треба.

І знову війна, герої і зрадники. І п'ють за перемогу – ту, що «наша»

А потім одного прекрасного дня виявиться, що справа не в духовності. І що фундаменталісти дотяглися до Центральної Азії. І до Північного Кавказу. І що тепер воювати треба не з українцями, які окопалися вздовж своєї «лінії Порошенка», і не Карелію-Крим облаштовувати, а з тими самими традиційними "істинними" хлопцями битися, у яких свої власні духовні скріпи на експорт.

І Москва сподівається, що почухають світові лідери потилиці, вибираючи між фундаменталістами і Росією, плюнуть і виберуть Кремль. Мовляв, проти Гітлера – хоч з дияволом. Дадуть Москві полуторки з кредитами і лендлізи з патронами – щоб не допустити повального поширення на одній восьмій частині суші флешмобу з відрізанням голів. Зрештою, з двох бід вибирають те, що адекватніше.

І знову війна, герої і зрадники. І п'ють за перемогу – ту, що «наша». І день той самий наближають, як можуть – скопом. І куля дура, а боєголовка молодець. І ось тобі новий Тегеран. А ось – Ялта. А десь там, на горизонті – Потсдам. Подужали. Фундаменталізм переможений. Його хором перемогли і хором відсвяткували. З другої спроби капітуляцію підписали. Свято заснували. Музеї відкрили. Пам'ятники поставили.

Міхалков зніме фільм про авіадивізію «Бішкек-Торжок». Єгор Холмогоров напише вірш «Убий ісламіста», а Мединський відповість статтею «Товариш Холмогоров не правий!». У Багдаді поставлять церетелівського «Альошу» – втричі більшого за оригінал.

Контурні карти Близького Сходу знову перелицюють. У школах почнуть вчити арабську і фарсі. Медалі видадуть – «за взяття Багдада» та «за визволення Мосула». Перезаснують ООН, в число країн-засновників введуть Татарстан і Башкортостан – як найбільш постраждалі республіки. Репарації вирішать брати вуглеводнями.

А потім раптово екс-президент США Джон Маккейн приїде до Вестмінстерського коледжу в Міссурі і там виголосить промову. І стане говорити про поліцейські держави та сфери впливу. Про те, що Москва поважає тільки силу і що треба бути сильними. Що він не розуміє, де межі експансії і що треба бути готовим до всього. І щоб не повторюватися, промову назвуть Вестмінстерською.

Потім цю промову з купюрами надрукує газета «Известия».

Тимченко виграє тендер на будівництво Близькосхідної стіни.

Росія знову закриється і сяде в окоп.

Знаєте, іноді порочне коло потрібно розривати. Інакше стає нудно жити.

Більше поглядів тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.