Посткримські діти

1 коментувати
Падіння курсу рубля, українські новини по російському телебаченню, єлейний патріотизм, цензура і кондова ідеологія – ось саме той порядок денний, в якому їм довелося дорослішати

Нинішній президент Росії керує країною вже 17 років. За цей час встигло вирости ціле покоління, для якого Володимир Путін був завжди. І саме це покоління, судячи з останніх мітингів в російських містах, влада так і не навчилася розуміти, пише Павло Казарін спеціально для Крим.Реалії.

Російські протести відбуваються з періодичністю у п'ять років. На зміну вуличних виступів 2007-го прийшла Болотна площа. А тепер виявляється, що і це покоління протестувальників уже застаріло – в 2017 році їм на зміну приходять старшокласники і студенти молодших курсів.

Весь недовгий період їхнього свідомого життя припав на посткримську реальність. Падіння курсу рубля, українські новини по російському телебаченню, єлейний патріотизм, цензура і кондова ідеологія з усіх можливих динаміків – ось саме той порядок денний, в якому їм довелося дорослішати. Його забезпечували їм вчителі, які на виборах готові малювати будь-які цифри в протоколах і вкидати пачки з бюлетенями. Силовики, які кинулися перевіряти танцювальну студію в Оренбурзі за тверк на шкільному концерті. Судді, які виписали по 15 діб арешту школяркам, які станцювали на фоні меморіалу «Мала земля».

Цей конфлікт поколінь не міг не трапитися. Просто тому, що посткримська реальність – це дрейф у минуле. У святенництво і підлесливість. У доноси та «зобов'язалівку». У все те, що ще може хоч якось запалити людину дорослу – і те не факт, – але вже точно не зрозуміло «поколінню дітей».

Будь-які революції – це розплата за профнепридатність влади

Чим їх можна налякати? «Лихими дев'яностими»? Так вони народилися в середині цього десятиліття. Серіал «Бригада» для них – нескінченно застаріле кіно про дивних людей і незнайомі реалії. Це покоління виросло в епоху тієї самої «стабільності», за яку нібито старше покоління росіян любить Володимира Путіна. Але їхня готовність виходити на вулицю означає те, що цей соціальний контракт не працює.

Найбільш ідіотське, що тільки може зробити провладний російський коментатор – це заявити, що молодих хлопців і дівчат «просто використали». Тому що на вулицю вони виходять саме через прагнення знайти суб'єктність. Щоб з ними рахувалися. У них в руках є паспорти і право голосу. Право отримати повістку в армію і взяти шлюб. А от права бути почутими у них немає.

Тому що єдине, що готова запропонувати їм російська влада, – це образ минулого. Розмови про «небесний СРСР», який без дефіциту, зате з «метро, яке читає», «духовністю» і ядерними боєголовками.

Наталія Поклонська розповідає їм про царя. Ольга Ковітіді – про вірність присязі. Мізуліна і Мілонов лякають Содомом. Мова усіх цих людей не призначена для розмови з підлітками – вона по-старечому солодкувато-вірнопідданська. До того ж, суспільство станів оточує їх з усіх сторін, і найбільш ласі шматочки майбутнього вже дісталися дітям тих, хто встиг свого часу підібратися ближче до «труби». У 18 років дуже хочеться справедливості, а саме її в сучасній Росії – головний дефіцит.

Але ніхто не може запропонувати цих хлопцям і дівчатам привабливий образ майбутнього. Що на них чекає у найближчі десять років? Які соціальні ліфти їм будуть доступні? Чергове переобрання Володимира Путіна означатиме, що перші тридцять років свого життя вони проведуть з одним і тим самим президентом, а це навряд чи слугує для них синонімом бажаних змін.

І найцікавіше – це стежити за коментаторами, які намагаються примітивно пояснювати складне. Усіма тими, хто пише про «майданні технології», «сороса» і «західні підступи». Вони так і не зрозуміли, що будь-які революції – це розплата за профнепридатність влади. І якщо люди виходять на вулицю, щоб про них згадали – найбільш ідіотським рішенням буде і надалі їх не помічати.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.