Перші кроки Трампа і компроміс для Москви

5 коментувати
Всі чекають інавгурацію Дональда Трампа як момент істини. Вважається, що саме після неї ми почуємо все те, що оформить архітектуру майбутнього

І ми традиційно втрачаємо головне: важливо не тільки те, що вимовить Дональд Трамп, але і те, що він почує у відповідь.

Атмосфера «завмерлого очікування» споріднює різні країни по всьому світу. Всі бачили Трампа-бізнесмена, Трампа-кандидата в президенти, але ніхто не знає, яким буде Трамп-політик, тому що новий президент США ніколи політикою не займався. У нього просто немає ніякої «історії» в цій сфері, яку можна було б аналізувати. А тому усі під мікроскопом розглядають його кадрові призначення, намагаючись з цих карт скласти хоч якийсь несуперечливий пасьянс, – пише Павло Казарін для Крим. реалії.

Однак все це напружене очікування його перших кроків виглядає трохи наївним. По-перше, тому що це саме перші кроки і перші слова. Будь-який політик природним чином еволюціонує, і новий президент США – не виняток. А, по-друге, важливі не тільки його програмні заяви, але й реакція на них.

Зрозуміло, що для України, в першу чергу, важлива позиція Білого дому щодо Криму і Донбасу, відносин з Росією і долі санкцій. Всі бояться того, що Вашингтон запропонує Кремлю якусь формулу компромісу, в рамках якої проблему українського сходу вирішать закрити за рахунок Києва. Наприклад – продавивши легалізацію бойовиків і босніїзацію конфлікту.

Всі бачили Трампа-бізнесмена, Трампа-кандидата в президенти, але ніхто не знає, яким буде Трамп-політик

Але в тому і штука, що адміністрація Трампа може шукати будь-яку формулу компромісу з Росією. Але не менш важливо і те, як сама Росія відреагує на цю формулу.

Колишній головред російського телеканалу «Дождь» Михайло Зигар у своїй книзі «Вся кремлівська рать» пише, що сприйняття світу мешканцями Кремля вельми специфічне. Що професійна деформація вихідців зі спецслужб нікуди не поділася, а лише посилилася за роки, проведені ними під владою. І якщо в перші роки свого президентства Володимир Путін ще вважав, що може знаходити компроміси із заходом, то після другої половини «нульових» сама ідея компромісів стала здаватися йому поразкою.

«Когда Муаммара Каддафи убили, Путин разозлился еще сильнее. Его возмущало, прежде всего, вероломство Запада. Пока лидер Ливийской Джамахирии был антизападным изгоем, его режим был крепок. Проблемы начались у него лишь тогда, когда он пошел на уступки, признался во всех грехах, выплатил компенсации родственникам жертв взрыва над Локерби. Он вышел из-под санкций и даже принимал участие в саммите G8 в 2009 году в итальянской Л’Акуиле (в качестве председателя Африканского союза), где ему жал руку даже Барак Обама. Однако оказалось, что за излишнее повиновение и сговорчивость он и был наказан. Ровно в тот момент, когда Каддафи открылся и доверился Западу, ему нанесли удар в спину. Пока Каддафи был изгоем, его не трогали, а как только он попытался стать прозападным и послушным – его не только свергли, но и убили на дороге», – описує Зигар настрої, що витають у Кремлі.

В цьому і полягає особливість нової реальності. Політика – це завжди мистецтво домовленостей і поступок. Але тільки не тоді, коли поступка спочатку сприймається як прояв слабкості і поразки. Люди – не калькулятори: їх особисті фобії, амбіції, уявлення про світ точно так само сидять за столом переговорів. Саме ці амбіції і фобії стали причиною анексії Криму і вторгнення на Донбас – просто тому, що кремлівські керівники вирішили, що Майдан – це спецоперація заходу проти Росії, на який потрібно відповісти. І точно так само вони знову і знову будуть вносити корективи в систему прийняття рішень, яка панує в сучасній Російській Федерації.

Адміністрація Трампа цілком може запропонувати компроміс Москві. Але не факт, що в Кремлі розцінять цю пропозицію як компроміс.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.