Образа Москви. Що в РФ думають про рішення МОК

3 коментувати
Злочинець завжди намагається прикинутися жертвою. Російська реакція на відсторонення олімпійської збірної — тому підтвердження

Хмари над російськими олімпійцями згустилися не вчора. Минулого року легкоатлетів з Росії не пустили на літню Олімпіаду. Причина все та ж — антидопінгові розслідування. Свідчення екс-голови Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова недвозначні: в РФ створена система фальсифікацій на державному рівні, — пише Павло Казарін для Крим.Реалії.

Масштабність того, що відбувається, виявилася настільки значна, що МОК відмахнутися не зміг. Російські прапори і російські спортивні чиновники на Олімпіаду не поїдуть. А спортсмени зможуть — лише ті, що поза підозрою, і лише за умови, що будуть виступати під нейтральним прапором.

Російська реакція на це рішення — ідеальна ілюстрація того, як влаштована «патріотична свідомість».

Російські ЗМІ одностайні: недопуск спортсменів на Олімпіаду не може бути пов'язаний ні з яким допінг-скандалом. Навпаки — це лише ще один доказ, що Росія знаходиться в кільці ворогів і що ці вороги прагнуть Росії всіма можливими способами нашкодити. Результати розслідування нікого не цікавлять. Патріотичний вердикт незмінний: все, що сталося, — це частина глобальної антиросійської змови.

Росія сама загнала себе в пастку — в той самий момент, коли вирішила, що переможців не судять

Єдина дискусія, яка ведеться в РФ, — чи дозволяти російським атлетам виступати під нейтральним прапором. Самих спортсменів можна зрозуміти: для багатьох з них це останній шанс реалізувати себе на олімпійських стадіонах. Але офіційний гул досить категоричний: нейтральний прапор сприймається ними як «образа для Росії».

Рік тому ми вже спостерігали щось подібне. У 2016-му легкоатлетка Дар'я Клішина погодилася виступати під нейтральним прапором. В результаті її довго і планомірно цькували.

Тому що готовність спортсмена грати за правилами МОК в Росії сприймається як зрада. Мовляв, їдеш на Олімпіаду — значить, ти згоден з претензіями. Значить, поділяєш підозри у фальсифікації допінг-проб. Значить, сумніваєшся, що російські спортивні успіхи були заслуженими. Значить, не віриш в антиросійську змову. Значить, ставиш під сумнів те, що Росія — жертва, а весь інший світ виношує щодо неї агресивні плани.

Це світ кривих дзеркал, в якому адекватність сприймається як загроза. Готовність дотримуватися правил — як зрада. Уміння називати речі своїми іменами робить ізгоєм.

Росія сама загнала себе в пастку — в той самий момент, коли вирішила, що переможців не судять. Коли нафтодолари народили запаморочення від успіхів. Слідом за Олімпіадою в Сочі був Крим. Потім Донбас. Потім Сирія. Потім американські вибори.

А виявляється, що переможців судять. Що порушення правил обнуляє результат. І тепер ми бачимо, як у Москви відбирають медалі. Позбавляють її спортсменів перспектив. Підсилюють санкції. Починають контролювати її витрати. Презумпція невинності на наших очах змінюється презумпцією винності. Деякі перемоги запам'ятовуються своїми поразками.

Тому що шулерів не любить ніхто.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут авеню, Вашингтон 20036, США

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу  Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.