Неприваблива Росія

0 коментувати
Cанкціі підтримують високий рівень невизначеності щодо російських активів

Екс-міністр фінансів Росії Олексій Кудрін на форумі в Нью-Йорку заявив, що прямі іноземні інвестиції в російську економіку скоротилися в сім разів – з 70 до 10 млрд доларів на рік. Хороший приклад для тих, хто звик говорити, що «санкції не працюють», пише Павло Казарін для  Крим.Реалії.

Тому що логіка сучасної економіки в тому, що великі гроші люблять стабільність. А санкції підтримують високий рівень невизначеності щодо російських активів. У цьому сенсі працюють не тільки вже введені санкції, а й загроза нових.

Навіть сама Росія вважає за краще зберігати свої золотовалютні резерви не всередині країни, а в США. Станом на сьогодні $ 100 млрд – а це чверть всіх російських заощаджень – інвестована в держоблігації США. Те, що Кремль – з усією своєю риторикою про радіоактивний попіл – зберігає гроші в американських цінних паперах, лише підтверджує аксіому: важливі не слова, важлива надійність. Американські держоблігації стабільні – як і американська економіка.

Фінансами в Росії керують професіонали. Саме тому Москва не вкладається в проекти всередині країни. Тому що вкласти гроші в умовний «кримський міст» або чергове Сколково означає, що цих коштів дуже скоро не стане. Що вони розтечуться за корупційними потічками в приватні руки, а держава змушена буде включити друкарський верстат з усіма наслідками.

Навіть сама Росія вважає за краще зберігати свої золотовалютні резерви не всередині країни, а в США

Саме з цієї причини Росія всіма силами намагається скасувати західні санкції.

Справа не тільки в «державному іміджі». І не в «імперському самолюбстві». Справа в тому, що збереження санкцій зберігає за російською економікою статус «нестабільної», а за будь-якими російськими активами – статус «невизначених». Можна, звичайно, щось Москві продати – як це зробила з газовими турбінами компанія Siemens, – але це не має ніякого відношення до довгострокового вкладення грошей.

Економічні закони – цинічні. Якби Росія просто була країною, яка порушує права людини, це не знизило б її інвестиційної привабливості. Цю привабливість знижують не абстрактні правозахисні звіти, а ті самі санкції, про безглуздість і даремність яких продовжує говорити Кремль.

І не випадково говорить. І не випадково йому ж вторять багато європейських політиків, які люблять цінники більше цінностей. Тому що саме санкції заважають заробляти самій Росії і заробляти іншим – на Росії. Поки вони зберігаються – міжнародний капітал скорочує свою присутність в країні. Поки вони зберігаються – відтік капіталу буде перевищувати приплив.

Стабільність і прогнозованість – два простих рецепти привабливості країни. А якщо країна анексує території, в результаті чого отримує санкції і незрозумілі перспективи, то це нічого доброго їй не обіцяє.

Як в старому підручнику з математики: через одну трубу в басейн вливається 20 кубометрів води на годину, через іншу витікає 40. Запитання: як скоро басейн виявиться порожнім?

 

Друкується з дозволу Радіо Свобода / Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут авеню, Вашингтон 20036, США

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу    Мнения Нового Времени

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.