Кремлівські матрьошки. Коли закінчиться війна з РФ

8 коментувати
З анексії українського півострова почалася вся нинішня війна. І закінчиться вона тільки в той момент, коли в історії з півостровом буде поставлена крапка

Два роки тому почалася АТО. 14 квітня Олександр Турчинов затвердив рішення РНБО «Про невідкладні заходи з подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», - пише журналіст Павло Казарін для Крим.Реалії.

Час стирає деталі, але важливо пам'ятати, що саме після цього рішення Україна отримала можливість використовувати армію. Тому що до цього Київ намагався наводити порядок силами одного тільки МВС. І будь-які спроби протидії захоплення адмінбудівель виглядали як рядові міліцейські операції.

Два роки тому весна в Україні була багато в чому точкою біфуркації. Тому що тоді доля кожного міста й області багато в чому визначалася рішучістю окремих політиків. Зрештою, будівлі адміністрацій в Харкові і Донецьку були захоплені одночасно. Але в першому випадку силовикам дали «зелене світло», і вони звільнили органи влади, а в Донецьку Рінат Ахметов заявив, що треба шукати політичне рішення, полетів до Києва домовлятися, час було втрачено, і Донецьк виявився втрачений.

Хто знає, як сьогодні йшли б справи, якби два роки тому Донецьк повторив долю Харкова? І хто знає, якою була б Україна, якщо б трапилося навпаки?

Хоча, справедливості заради, треба сказати, що до подій був не готовий не тільки Київ, але і вся країна. Це зараз ми звикли до думки, що на Донбасі воює все – від авіації до бронетехніки, а два роки тому новина про те, що українська армія вивела танки з ангарів, вводила в ступор. А слова волонтера Юрія Бірюкова, який закликав колег закуповувати для української армії зимовий одяг, сприймалися як пораженство та біснування.

Хто знає, як сьогодні йшли б справи, якби два роки тому Донецьк повторив долю Харкова?

Сьогодні стрічки соцмереж рясніють статусами зі списками загиблих. Загальний зміст повідомлення – що нинішній день може вважатися початком української війни за незалежність. Хоча в такому підході є певне лукавство.

Тому що війна почалася не в квітні. І не в березні. Вона почалася в лютому.

Вона почалася в той самий день, коли в Крим увійшли російські солдати. Коли були захоплені органи влади на півострові і вивішений перший триколор. Саме в Криму загинули перші українські військовослужбовці – прапорщик Сергій Кокурін та майор Станіслав Карачевський. Саме Крим відкрив мартиролог цивільних осіб: першою жертвою цієї війни став 38-річний Рєшат Аметов. І якщо вже шукати дату початку нинішньої війни, то нею має стати 27 лютого, а не 14 квітня.

Без Криму не було б Донбасу. Півострів нагадує найменшу матрьошку, яку Кремль раз за разом ховає в більш велику. Кримську матрьошку сховали в донбаську, донбаську – в сирійську. Але саме з анексії українського півострова почалася вся нинішня війна.

І закінчиться вона тільки в той момент, коли в історії з півостровом буде поставлена крапка.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.