Як росіяни цькують свою спортсменку за чесність

9 коментувати
У свідомості жителів РФ недопуск легкоатлетів на Олімпіаду не може бути пов'язаний з допінг-скандалом. Для них це доказ того, що Росія перебуває в кільці ворогів

Історія російської спортсменки Дар'ї Клішиної, яку «цькують» за допуск до Олімпіади, – це найкраща ілюстрація того, як влаштована свідомість «патріотичної громадськості»,- пише журналіст Павло Казарін для Крим.Реалії.

Нагадаю, що російських легкоатлетів не допустили до Олімпійських ігор. Профільна федерація прийняла таке рішення через допінг-скандал навколо російської збірної. За даними Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), голова Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков особисто розпорядився знищити 1417 допінг-проб перед перевіркою. В результаті, російська збірна ризикує недорахуватися на найближчій Олімпіаді до десяти медалей – у всякому разі, після попереднього змагання в 2012 році легкоатлети привезли в Москву вісім головних нагород.

Єдиним винятком стала російська спортсменка Дар'я Клішина (стрибки у довжину) – тільки їй міжнародні федерації не видали «вовчий квиток». В першу чергу, це пов'язано з тим, що, на відміну від своїх колег, останні кілька років Клішина тренується не в Росії, а в США, під контролем американських тренерів і американського антидопінгового комітету.

Але замість того, щоб порадіти за спортсменку, російський публічний простір влаштував їй справжнісіньке цькування.

Ставлять за провину найнесподіваніші речі. Обурюються тим, що Дар'я Клішина в соцмережах подякувала міжнародній федерації за допуск до змагань. Лають за те, що вона «через солідарність з іншими» не знялася зі змагань. Деякі медіа всерйоз обговорюють питання про те, чи не надто щасливою виглядає Клішина в розпал допінгового скандалу.

І це найкраща ілюстрація того, як влаштована свідомість у російської «патріотичної громадськості».

Клішину лають за те, що вона «через солідарність з іншими» не знялася зі змагань

В межах цього світовідчуття, недопуск легкоатлетів на Олімпіаду не може бути пов'язаний ні з яким допінг-скандалом. Навпаки – це лише ще один доказ того, що Росія перебуває в кільці ворогів і що ці вороги прагнуть Росії всіма можливими способами нашкодити. І безглуздо в цей момент згадувати про результати розслідування, про знищені російськими спортивними функціонерами допінг-проби, про низку скандалів і дискваліфікацій, які, в результаті, призвели до недопуску збірної до Олімпіади. Патріотичний вердикт залишиться незмінним: все, що відбулося, – це частина глобальної антиросійської змови.

А Дар'я Клішина в межах подібного підходу – це «колаборант», яка співпрацює з «ворогом». Яка, до того ж, не вважає дискваліфікацію інших спортсменів змовою.

В межах такого підходу, якщо ти радий тому, що Клішина їде на Олімпіаду, – значить згоден з претензіями, які є в міжнародних федерацій до російської збірної. Значить, поділяєш підозри у знищенні і фальсифікації російських допінг-проб. Значить, сумніваєшся, що російські спортивні успіхи були заслуженими. Значить, не віриш в те, що існує антиросійський змова. Значить, ставиш під сумнів те, що Росія – жертва, а весь інший світ виношує щодо неї агресивні плани.

І Дар'я Клішина стала всього лише ще однією ілюстрацією того, що в сучасній Росії спроба грати за правилами може стати підставою для звинувачень у безчесності.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.