Гастролі в Росії й образа Ірини Білик

26 коментувати
Чи винна Білик у тому, що вона належить до тих людей, які бачать в Україні лише гастрольний графік і можливість для заробітку

Ірина Білик з'їздила до Криму. На фестиваль «Дитяча нова хвиля». З'їздила в обхід українського законодавства – прилетівши літаком із російського аеропорту. Про це стало відомо завдяки інстаграму Філіпа Кіркорова, який виклав селфі з українською співачкою, – пише Павло Казарін для Крим.Реалії.

Після цього PR-служба співачки заявила, що Білик в конкурсі участі не брала. І навіть погрожує журналістам судом за «наклеп». Мовляв, якщо і їздила до Криму, то не на конкурс, а на весілля до подруги.

А потім Білик прийшла на ефір і обурилася. Мовляв, реакція української громадської думки її зачепила. Пригрозила, що таке ставлення матиме наслідком утечу обдарованих людей із країни. Розповіла, що прилетіла до Криму з Москви. Що добиратися машиною їй довго і незручно. Скаржилася, що в Україні залишилося лише 12 міст, де можна працювати, мовляв, після Криму та Донбасу простір для гастролей звузився. Наприкінці вона заявила: «Найліпше було б зібратися українським і російським артистам, покликати Путіна і Порошенка, щоб за руки взялися ось так і помирилися».

Ірині Білик, звісно, треба поспівчувати. Я розумію, що для неї головний підсумок останніх двох років – це саме звуження географії гастролей. Це неможливість виступати в Ялті та Донецьку. Неготовність миритися з тим, що в Україні залишилося лише 12 великих міст, придатних для гастролей народної артистки України. Це, звісно, біда.

Хіба Білик в її кріокамері хто-небудь встиг пояснити, що в Донбасі гинуть люди? Що Крим анексований?

Звісно, Ірина Білик права. Зрозуміло, Порошенко і Путін мають терміново помиритися. Саме для того, щоб у Ірини Миколаївни знову з'явилася можливість дарувати своє мистецтво вдячній публіці по обидві сторони кордону. Щоб без проблем постити в соціальні мережі фотографії з Філіпом Кіркоровим. Щоб не з'явилося у світоча української естради думки про еміграцію, на яку цей самий світоч люто натякала весь ефір.

Нумо вибачатися перед Іриною Білик.

Хіба вона винна в тому, що прожила останні два роки в анабіозі? Хіба є у неї після кріокамери можливість зрозуміти, що між Україною і Росією йде війна? Що Крим анексований? Що за українськими законами в'їжджати на півострів можна лише машиною з боку Херсонській області? Що вона скоїла злочин?

Хіба їй хто-небудь встиг пояснити, що кожного дня в Донбасі гинуть люди? Що ми вже навіть не здригаємося, коли бачимо в новинах зведення про загиблих? Що ми живемо в ситуації глечика з молоком у той момент, коли одна жаба вже потонула, а друга хоч і молотить лапками, та масла ще не збила?

Ірина Білик не знає всього цього. Вона, як і раніше, там – у 2013-му. В якому їй так само некомфортно пересуватися автомобілем і жити на загальних підставах. В якому вона дає 24 концерти на місяць і сидить у журі всіх можливих естрадних шоу. Вона так і не зрозуміла, що їй платять не за те, що вона співає ротом, а за те, що вона публічна персона. І як тільки її перестануть показувати на телебаченні та крутити на радіо – її популярність розтане.

Хіба Ірина Білик винна в тому, що вона належить до тих людей, які бачать в Україні лише гастрольний графік і можливість для заробітку? У нас такі ще недавно керували країною, прилітаючи в Київ чартерами вранці в понеділок. Хіба можна дорікнути співачці за бажання сидіти однією дупою на двох стільцях? Адже саме ця поза останні двадцять три роки була найприроднішою для всіх, хто вірив у власну винятковість.

Не будемо лаяти Ірину Білик. Нема за що. Вона – плоть від плоті своєї епохи. Тієї самої, яка пішла в небуття в лютому минулого року.

Тієї самої, слідом за якою слід піти самій Ірині Миколаївні.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут-авеню, Вашингтон 20036, США


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.