Чому росіяни вірять, що Крим можна не віддавати

47 коментувати
Російський пересічний житель щиро переконаний, що чужу цілу іграшку можна залишити собі, а чужу, але розтоптану в бійці – повернути господарю без компенсацій

Російський пересічний житель страшний своїм інфантилізмом. Тому що у нього немає ніяких причинно-наслідкових зв'язків. Для нього різниця між Донбасом і Кримом у картинці. Від однієї він втомився, а від іншої – ще не встиг, - пише журналіст Павло Казарін для Крим.Реалії.

Про це наочно пише професор МДІМВ Валерій Соловей. Він відзначає, що в Росії «викликана Кримом масова патріотична мобілізація повністю вичерпалася до весни 2016». Він також додає, що російське суспільство перестало цікавитися тим, що відбувається в Донбасі ще на початку 2015 року. І що з зовнішнього порядку російське суспільство все більш помітно переключається на внутрішній.

До слів професора не причепишся – зрештою, він просто фіксує нову реальність, що склалася в умах своїх співгромадян. Причому, точно таку ж картину настроїв фіксують і інші російські експерти. За словами Валерія Солов'я, новий порядок росіянина сьогодні складається з кількох тез:

1. Росія не в змозі змінити траєкторію України;

2. Донбас не потрібен Росії і рано чи пізно буде залишений нею;

3. Жоден майбутній російський уряд, навіть уряд Каспарова, не зможе змінити статус Криму.

Забавна тріада, чи не правда?

Немає сенсу за будь-яку ціну повертати Донецьк і Луганськ, якщо Кремль збереже політичний вплив на них

Уявіть, що ваш сусід по сходовому майданчику вдерся до вас в будинок, захопив вподобану йому кімнату, оголосив її своєю власністю та з допомогою «тітушок» відгородив її від вас сталевими дверима. До того ж він спробував віджати ще одну кімнату, але тут вже господар почав давати відсіч, зав'язалася бійка і під час боротьби кімната згоріла. І в цей момент загарбник стомлено махає рукою і каже, що не претендує більше на обгорілу житлоплощу і заявляє, що готовий вам її повернути в обмін на обіцянку не ставити квартиру під охорону.

Причому, мається на увазі, що ремонт спаленої кімнати ви будете робити за свій рахунок. Ні про яку компенсацію шкоди, так само як і про долю першої віджатої кімнати, ваш сусід навіть не хоче говорити. До того ж він вважає, що робить вам послугу, адже розмір житлової площі, з його точки зору, є найважливішим і визначальним фактором.

І немає жодної причини, чому українці повинні погоджуватися з таким підходом.

Тому що справа не в розмірах житлоплощі, а в якості життя на ній. Український інтерес може бути лише в тому, щоб повертати окуповані землі за своїми власними правилами – без огляду на вимоги бойовиків і Москви. І вже тим більше немає сенсу за будь-яку ціну повертати Донецьк і Луганськ, якщо Кремль збереже політичний вплив на ці території.

Немає жодних ілюзій щодо Москви: позиція російського керівництва цинічна і розважлива. Куди більшу усмішку викликає російський пересічний житель. Який щиро переконаний, що чужу цілу іграшку можна залишити собі, а чужу, але розтоптану в бійці – повернути господарю без компенсацій. І найцікавіше, що він, схоже, щиро вірить у власне благородство і справедливість.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.