Кобзон має розірвати свій закордонний паспорт

9 коментувати
Приклад Кобзона – найкращий доказ того, чому кремлівські антизахідні фантоми залишаються нежиттєздатними

Історія про Йосипа Кобзона, який поєднує шалене публічне антизахідництво з приниженим випрошуванням медичної візи в ЄС – це закономірний підсумок тієї системи, яку Москва будувала останні десять років, - пише Павло Казарін для Крим.Реалії.

Тому що сучасна Росія складається з двох реальностей. Одна – це повсякденність: ентропія охорони здоров'я, що дихає на ладан, комуналка, деградація держави та її найпростіших функцій – загалом, все те, що прийнято називати «соціальною реальністю». Інша реальність –«верхівкова»: логіка життя за високими парканами і з протореною дорогою в аеропорт. Але цей класовий поділ руйнується в той момент, коли тобі відмовляють у шенгенській візі.

Тому що побудувати рай на землі в окремо взятому котеджному селищі не вийде. Які б гроші не лежали на банківських рахунках, це не вирішить усіх проблем. Загазована атмосфера не стане огинати дорогі будинки, в бензобаки «Бентлі» доведеться лити розбавлений 95-й, а вода з крана продовжить віддавати хлоркою. У разі аварії приїде звичайна швидка допомога, поліція може пройти повз, якщо дітей важливих батьків буде роздягати гопота, а МНС може і не встигнути дістатися на напіврозваленому уазику до місця їх високопоставленої біди.

Мені можуть заперечити, що віпи без охорони не їздять, та і елітні медичні клініки готові завжди прийти на допомогу. Нехай так. Але сфера елітного побуту не буде супроводжувати чиновника всюди. Рано чи пізно він поїде на гірськолижний курорт, або до моря, або в інший регіон країни, де з ним може статися абсолютно незапланована ситуація. Яка поставить його в один ряд з усіма мільйонами «принижених і ображених» співвітчизників. Напад апендициту під час гірського слалому, шторм під час катання на суперсучасній яхті, звичайне харчове отруєння під час домашньої трапези – список можна продовжувати. І в цей самий момент всесильний чиновник зіткнеться з тією самою реальністю, що ще недавно входила для нього в розряд «виключених».

Не можна жити в країні і при цьому не залежати від її реальності

Тому що не можна жити в країні і при цьому не залежати від її реальності. Розвалена медицина відгукнеться помилкою хірурга, зруйнована система порятунку – нестачею пального в рятувальних катерах, прогнила комуналка – покрівельним листом, що впаде з даху.

Тому що красти у самого себе безглуздо. Ніхто в здоровому глузді не буде економити на гальмівної рідини в особистому авто або закуповувати для домашньої аптечки прострочене знеболювальне. Вкрасти можна лише там, де є гарантія самому не стати жертвою власної корупції. Зберігати гроші має сенс в тій країні, що не складеться як картковий будиночок під напором економічної стихії. Ростити дітей хочеться в державі, яка здатна дати їм елементарний рівень безпеки.

Але проблема російських чиновників саме в тому, що всі останні десять років вони вибудовували систему двозначності. В якій вони є пропагандистами однієї реальності, а самі критично залежать від іншої – тією, яку вони критикують. У першій вони забороняють усиновлення дітей громадянами «розбещеного Заходу», а в іншій – записуються на прийом в медичні клініки цього самого «ліберального антихриста».

І найцікавіше, що «колективный кобзон» дорікає Києву саме за спробу вирватися з того світу, в якому він сам не може отримати лікування. Критикує Україну за небажання стати частиною тієї системи, яка не здатна оперувати онкохворого. Міркує про «зраду українців», які хочуть змінити орбіту цивілізаційного існування. Хоча саме його приклад – це найкращий доказ того, чому кремлівські антизахідні фантоми залишаються нежиттєздатними.

Йосип Давидович цілком може переконати нас у власній щирості і послідовності. Для цього йому потрібно зробити одну дрібничку.

Порвати свій закордонний паспорт.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут-авеню, Вашингтон 20036, США


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.