#Че там у хохлов. Чому росіян так турбують наші новини

8 коментувати
Майбутнє України залежить від російських новин. А майбутнє Росії від українських новин не залежить ніяк

Є така поширена історія – порівнювати емоції в Росії та Україні, знаходити в них подібне й на цій підставі робити висновок про те, що "всі однакові". Якщо ви не знали, як виглядає інфантилізм, то ось він перед вами, - пише Павло Казарін для Крым.Реалии.

З формального боку – так, емоції по обидві сторони кордону нерідко схожі. І там, і там люди вчитуються в новини сусідньої країни, помічають несприятливі тенденції і зловтішно коментують. В одних стрічках – дешевшає нафта і дефіцит бюджету, а в інших – зростання держборгу і зволікання з реформами. Але на цьому схожість закінчується, і починаються відмінності.

І головна відмінність звучить дуже просто: чи залежить доля однієї країни від долі іншої?

Тому що майбутнє України і правда залежить від того, що буде відбуватися з Росією. Вся історія нинішньої війни народилася з рішення Кремля відповісти на Майдан введенням військ у Крим. Того самого рішення, слідом за яким послідувала історія гібридної війни в Донбасі. І немає нічого дивного в тому, що українці уважно стежать за новинами, які стосуються майбутнього російської економіки. І в цьому підході не тільки емоції, але і інструментальність: чим дешевше коштує нафта, чим вищий дефіцит російського бюджету, чим більше у Росії внутрішніх протиріч – тим менше у Кремля залишається ресурсів на продовження агресії.

Анексія півострова, гастролі Ігоря Стрєлкова, полон Надії Савченко, збитий "боїнг", воєнторг, невизнані республіки і все інше стало підсумком тих рішень, які приймалися в Москві. Якби нафта зростала в ціні, то навряд чи б Кремль намагався хоч скільки-небудь стримувати себе у своїх амбіціях. І немає нічого дивного в тому, уваги, з яким Україна стежить за котируваннями цін на вуглеводні.

Що б не відбувалося в Києві – це не помирить Москву з Анкарою

А от увагу Росії до українських новин складно пояснити раціонально. Тому що російське майбутнє від масштабів українських проблем ніяк не залежить. Навіть якщо пофантазувати, що Київ звалиться в тотальний політичній кризі – це, в кращому випадку, може послабити готовність Заходу підтримувати Україну. Але жодні події в Україні не змінять ціну на нафту. Що б не відбувалося в Києві – це не помирить Москву з Анкарою. Будь-які новини з України не здатні витягнути Росію з того замкнутого кола нелогічних політичних рішень, якими Кремль заганяє країну в глухий кут.

Зловтішно вчитуватися в новини про "негаразди" в Україні для російського обивателя має сенс лише в тому випадку, якщо головний його мотив – це емоції. Якщо він хоче танкових кидків до Києва, обмежених військових контингентів та інших військово-політичних скелетів з радянської шафи. Але навіть якщо Москві вдасться здійснити свою мрію про перетворення сусідньої країни на колишню сіру буферну зону, що відокремлює Росію від Заходу – це ніяк не змінить російську реальність і те майбутнє, яке їй обіцяє економічна кон'юнктура.

Тому що майбутнє України залежить від російських новин. А майбутнє Росії від українських новин не залежить ніяк.

Ніяк – від слова "взагалі".

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут-авеню, Вашингтон 20036, США


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.