Блокада в Криму: активізувалися силовики РФ

5 коментувати
Те, що ми спостерігаємо в Криму – це класична історія про те, що була б людина, а стаття знайдеться

Коли російські силовики порушують кримінальні справи за фактом блокади Криму – це не слабкість. І вже тим більше не розпач. Це створення універсальної статті, за якою можна затримувати і допитувати будь-якого, хто перетинає Чонгар, - пише Павло Казарін для Крим.Реалії.

Наталія Поклонська заявила про те, що в Криму будуть перевіряти людей на причетність до товарної та енергетичної блокади півострова. За її словами, вже порушено низку кримінальних справ під загальною умовною назвою «блокада Криму». «Правоохоронні органи працюють по відношенню до всіх активістів і членів блокади – це ті громадяни, які порушують законодавство абсолютно по відношенню до всіх. З деяких питань порушені кримінальні справи. У решти проводяться дослідчі розслідування», – заявила Поклонська.

Цю новину прийнято коментувати в стилі «руки короткі» або «ви ж говорили, що блокада вам не страшна». Чисто емоційно це можна зрозуміти. Але раціональний підтекст у тому, що відбувається все ж трохи інший.

Кримінальні справи за темою «блокада Криму» – це не більш, ніж створення універсального механізму, який дозволить допитати або затримати будь-яку людини, яка цікавить російських силовиків. Як мінімум, щоб перевірити її на причетність до тієї самої блокади Криму». Наприклад, будь-хто, хто відвідує Херсонську область, для силовиків відтепер є носієм цінної інформації про те, як блокада влаштована, хто її адмініструє.

Силовий апарат РФ можна звинуватити в чому завгодно, але тільки не в беззубості

Адже розслідувати «товарну блокаду Криму» можна до безкінечності. Тим більше, з урахуванням того, що її публічні спікери навряд чи вирішать приїхати в Крим. А тому можна до безкінечності вести слідчі дії, опитувати свідків, викликати на допит, виносити підозри, обмежувати виїзд і в'їзд.

Формально, кожен, хто стикається з учасниками блокади, може бути цікавий силовикам. І не обов'язково для цього бути учасником цієї акції. Турист, який проходить огляд або журналіст, який приїхав поговорити з активістами, отримують шанс знайти процесуальний статус. Як мінімум, свідка.

Ви скажете, що російські силовики і раніше не особливо обтяжували себе пошуками підстав для своєї активності? Так, звичайно. І ця історія – всього лише продовження старого тренду. Оптимізація, якщо завгодно.

А тому я б не став іронізувати щодо всієї цієї ситуації. Російський силовий апарат можна звинуватити в чому завгодно, але тільки не в беззубості. Те, що ми спостерігаємо – це класична історія про те, що була б людина, а стаття знайдеться. Ще зручніше, якщо це одна і та ж універсальна стаття.

Щоб не розпорошуватися.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут-авеню, Вашингтон 20036, США


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.