Національна забава – знищувати один одного

4 коментувати
Майже виходить. Скоро сядете на свої купи уламків – і будете щасливо пускати слюні і соплі

Як же всі радіють, наприклад, що у Саакашвілі не виходить. Або виходить не так, як у казці.

Сторонні спостерігачі. Судді і прокурори. Люди з черги за дивом і чарівною паличкою.

Ті, хто рік тому був готовий вибити тату на грудях у вигляді профілю Саакашвілі і бігав на всі стратегічні сесії та зустрічі, щоб тільки доторкнутися до легенди, зараз обпльовують його з такою люттю, що навіть я іноді переживаю, як би не захлинулися.

Ви чого? Вам що заважає «хатинка – РАЦС» на клумбі перед ОДА? Одружитися цілодобово? Це збільшить число випадкових шлюбів? Ви серйозно? Все можна робити в існуючих? Правда? Там, де збувають свої божевільні послуги і беруть гроші за будь-який крок, в тому числі і за те, щоб за день зареєструватися, якщо припече?

Клумбу шкода? Тільки цю конкретну, або шкода взагалі? А ви коли останній раз цікавилися, що в місті відбувається з МАФами? А скільки треба дати хабарів і кому, щоб вибудувати будь-яке нещастя на будь-якому місці? А як отримати дозвіл на що-небудь законне і необхідне? Чи для вас великий секрет, що міська влада і вчора, і сьогодні, бере хабарі так, що попередники заздрять найчорнішими заздрощами?

Спробуй чиновник прийняти непопулярне, але важливе рішення. Знищать. Перетворять життя на пекло. Рознесуть по Фейсбуку

А скільки коштує винести рішення на сесію міськради? А отримати всі підписи «важливих» людей? А ви знаєте, що якщо вам потрібно змінити адресу об'єкта, то ви не можете зайти на сайт, як в цивілізованому світі, і вибрати із запропонованих варіантів? Вам треба неодмінно в КП «Право» і вас там навантажать під зав'язку.

Місто Одеса – це що? Це люди, інфраструктура, міське середовище, спільноти талановитих людей? Що ми будуємо? Або на все одна відповідь: нам можна, тому що ми – одесити.

Мені здається, що є певним збоченням пишатися тим, в якому місці у мами почалися пологи. «Ми одесити – то ми краще знаємо, нехай нам не вказують, хто вони такі, нехай забираються в свою Грузію/Індонезію/Біляївці/Сарату».

Нормальні країни і міста збирають найкраще по всьому світу. У нас не найкраще? Та тут найгеніальніші експати не виживуть ніколи.

Саакашвілі можна і потрібно критикувати за багато речей. Косяки і невдачі – так, все це є. І він наступив на ті ж граблі, що і до нього наступали – кадри. Навіть геніальний одинак залишається всього лише одинаком.

Національна забава – знищувати один одного. Майже виходить. Скоро сядете на свої купи уламків – і будете щасливо пускати слюні і соплі. Тому що перемогли.

Мені здається, що будь-який керівник\чиновник – новий, освічений, навіть з чистими помислами і прагненнями, - зайнявши ту чи іншу посаду, змушений буде або стати махрово-безсовісним популістом, або померти.

Тому що люди вимагають від нього одного, «щоб до нас прислухався». Тут же починають валити безкінечними потоками активісти та «активісти». Останніх, до речі, безліч. Вони, як правило, з'явилися з нізвідки. Люди без біографії, як я їх називаю. Мовчали довгі роки, з'явилися на арені в кінці лютого 2014 року, трохи зображували тих, хто ніс колоду з Леніним, і тепер, влаштувавши істерику і закочуючи очі, вимагають, щоб їх слухали.

Такі «активісти» раптом зрозуміли, що можна, нічого не роблячи, не відбувшись і не створивши нічого путнього, раптом отримати доступ до ефірів, тусовок, круглих столів, стратегічних сесій, громадських рад – і мочити, мочити, мочити. І ще вимагати. Таврувати. Запитувати. Обзивати.

А як же. Ми ж народ, ми маємо право. Чиновники повинні, повинні, повинні.... Правильно, повинні. Але спробуй чиновник прийняти непопулярне, але важливе рішення. Знищать. Перетворять життя на пекло. Рознесуть по Фейсбуку та ефірам свої божевільні бредні, фантазії і домисли. Змусять виправдовуватися і приречуть на роль хлопчика/дівчинки для биття. І будуть продовжувати з садистським задоволенням грати роль «народу».

Людина, що зайняла ту чи іншу посаду, змушена в таких умовах стати популістом і говорити те, що від неї хочуть почути правдоруби і «небайдужі громадяни». А якщо людина сильна, харизматична і націлена на зміни, вона буде змушена робити картинку для «активістів» медіа і намагатися займатися системними/разовими/епізодичними змінами.

Звідси всі дисонанси і роздвоєння, вщо сприймаються як хаос і несистемність.

P. S. Даний пост не відноситься до тих, хто розуміє, що таке соціальні ліфти і хто працює не тільки заради телевізора.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.