З таргана в метелика. Як добитися успіху на Волл-Стріт

0 коментувати
Книга інвестора Гая Спіра – чудовий путівник для тих, хто хоче перетворитися з наслідувача у справжнього професіонала

Я люблю іноді виступати з промовами (але не частіше разу на рік, інакше вони перетворюються в рутину). Ще я люблю говорити про Європу, історію, старі будівлі, музеї, іноді навіть про пригоди. Але цього разу мені зробили значно цікавішу пропозицію – провести спільну презентацію з Гаєм Спіром.

Гай Спір – це неймовірний вартісний інвестор, який водночас є моїм добрим другом. Гай – справжнісінький громадянин світу. Він народився в ПАР, дитинство провів в Ірані та Ізраїлі, бакалавра отримав в Оксфорді, МВА – в Гарварді. Жив у Нью-Йорку, але в 2008-му йому там набридло, і він перебрався з родиною в Цюріх. Його дружина Лорі – мексиканка, тому на додачу до знання мов усіх згаданих вище країн він ще й співає романси іспанською.

Минулого року Гай опублікував книгу «Навчання вартісного інвестора: пошук багатства, мудрості і просвіти, який змінив мене». Це не звичайна книга про інвестиції. Висловлюсь інакше: це найнезвичайніша книга про інвестиції, яку ви коли-небудь бачили. Це мемуари Гая, що описують його перетворення з прикидайла на кшталт Гордона Гекко (герой фільму «Волл Стріт» - НВ) в щирого послідовника ідей Воррена Баффета. Щоб написати таку книгу, потрібно бути дуже розумним – і дуже впевненим у собі. Відверто кажучи, я не впевнений, що зміг би.

Одна справа – прагнути до чесності, але от розповісти про власну жадібність, гординю і заздрощі – зовсім інше. Багато з нас намагаються приховати такі свої риси. Гай, зрештою, пише не про вигаданого персонажа, він пише про самого себе. І саме чесність і скромність роблять цю книгу такою ефективною: ви можете в буквальному сенсі простежити трансформацію таргана (волл-стрітская версія гусениці) в метелика.

Інший важливий момент – картки з подяками. За багато років Гай написав десятки тисяч таких

Ці мемуари висвітлюють реальну, практичну, поведінкову сторону інвестування, про яку не прочитаєш у книгах. Ми багато чому можемо навчитися в Гая.

Перший момент, який для мене важливіший за все – оточення має значення. Одного разу Дена Аріелі, відомого економіста-біхевіориста, запитали в інтерв'ю, що потрібно зробити, щоб схуднути. Аріелі відповів: почніть з того, що вас оточує. Якщо ви приходите на роботу, а у вас на столі лежить коробка пончиків, схуднути буде непросто. Крім того, подивіться, чим заповнений ваш холодильник: напевно, на найпомітнішому місці лежить шкідлива їжа, а фрукти та овочі ви заштовхали в овочівницю й забули про них. Це ж стосується й інвестування: оточення впливає на нас, хочемо ми того чи ні. Тому Гай пояснює, як важливо працювати і навіть спілкуватися з правильними людьми.

Також Гай виявив, що його ефективності на роботі заважають різноманітні фактори, які відволікають. Тому в його офісі в Цюріху є тиха кімната, яку він називає «бібліотекою». Там немає ні телефонів, ні комп'ютерів, він може почитати там, поміркувати або навіть подрімати. Я купив собі розкладне крісло, яке я виношу надвір, а потім одягаю навушники, слухаю музику або читаю. Мій друг Кріс вранці заходить на кілька годин у Старбакс або в місцеву бібліотеку, і тільки потім іде на роботу. Ключове завдання – зрозуміти, який саме спосіб очищення думок вам підходить, і не намагатися боротися зі своїми внутрішніми відчуттями.

Ще один урок, який я опанував завдяки Гаю – люди люблять чужі страждання. Я говорив з ним про його книгу, і він розповів, що люди поважають його за чесність, з якою він ділиться своїми емоціями. Як інвестори, ми часто робимо кам'яне обличчя, але, якщо ми не будемо чесні самі з собою, це може відбитися на нашій роботі не кращим чином.

Інший важливий момент – картки з подяками. За багато років Гай написав десятки тисяч таких. Колись він писав їх кожному співробітнику готелів, в яких зупинявся (гаразд, припустімо, це було занадто). Але ось картка, надіслана інвестору Мохнішу Пабраю, змінила його життя. Гай надіслав йому цю картку після щорічного інвестиційного форуму, який проводив Пабрай, і за кілька тижнів той запросив його разом пообідати. З того часу вони стали кращими друзями. Картки з подяками справляють такий ефект, оскільки дуже мало хто не лінується їх писати. Картка немов говорить: «Ви мені не байдужі. Ви важливі для мене».

І, нарешті, останній пункт: будьте собою. Наставники, на яких можна рівнятися, важливі. Для багатьох вартісних інвесторів Воррен Баффет – аналог Полярної зірки. Але ми також маємо розуміти, що повинні думати своєю головою, оскільки ми – не Баффет.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Віталія Каценельсона. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.