Від картин до опери. Як ми впливаємо на своїх дітей

0 коментувати
Всі ми хочемо налагодити зв'язок зі своїми дітьми. Ми хочемо ділитися з ними речами, які любимо і хочемо, щоб вони полюбили ці речі так само сильно

З віком я розумію, що моє життя перетворюється на суму традицій – кожного лютого я відвідую конференцію у Флориді, в травні – виступ Уоррена Баффета в Омасі, у червні проводжу власну конференцію для інвесторів. Нещодавно ми створили нову традицію – Чоловічу культурну поїздку. Мій батько, я і мій син Іона їздимо в Санта-Фе. Чому Санта-Фе?

Це невелике місто – всього 70 тисяч населення. Але влітку він перетворюється в маленький культурний оазис. Незважаючи на розміри міста, в ньому знаходиться 350 художніх галерей і опера Санта-Фе.

Мільйони любителів мистецтва приїжджають в Санта-Фе щороку, аби пройтися цими галереями (думаю, деякі навіть купують картину-іншу). Нам з Іоною провів екскурсію батько, який не лише малює, але є великим знавцем живопису.

В процесі написання цих рядків я зрозумів, що батько проводив мені подібні екскурсії з тих пір, як мені виповнилося сім. Під час кожного відпочинку вони обов'язково знаходили якийсь музей. Приміром, ми перебували в маленькому, віддаленому селі на річці Волзі, з одного розбитою дорогою, що веде в місто, і тут батьки заявляли, що тут є музей, розташований у будинку знаменитого російського художника, і ми неодмінно повинні туди зайти.

Кілька разів на рік ми їздили в Москву відвідати батьків батька, і щоразу мене з братами вели в його улюблений музей – Третьяковську галерею.

Навіть в маленькому, віддаленому селі на річці Волзі батьки неодмінно знаходили який-небудь музей

Скажу відверто: я ходив туди не тому, що безумно любив мистецтво, а тому, що у мене не було вибору. Ми дивилися на картину, і батько питав мене, що я про неї думаю. Він насправді уважно вислуховував мо враження, і це давало мені дуже приємне відчуття – я відчував свою важливість. Він ніколи не сперечався, але опісля висловлював свою позицію. Він терпляче розповідав про кожну картину, підкреслюючи речі, про які я ніколи не здогадався б запитати.

Минуло двадцять, а потім і тридцять років. Щоразу, коли я їздив куди-небудь з батьком за останні десять років – а ми зазвичай робимо спільні поїздки кілька разів у рік – ми йдемо в музей. Знов-таки, не тому, що я дико люблю мистецтво, а тому, що батько вносить мистецтво в наш розклад. Я люблю мистецтво, але не так, як, наприклад, класичну музику. Я, швидше, пасивний любитель мистецтва. Ставши старшим, я зрозумів, що мистецтво полюбив саме завдяки зусиллям батька.

Повернімося до Санта-Фе. Увечері минулого року, після того, як ми зайшли в пару десятків галерей, ми пішли в оперу Санта-Фе на «Дон Паскуале» Доніцетті. Будівля опери розрахована приблизно на дві тисячі осіб. Я дивився дуже уважно, але не побачив там жодної дитини, крім мого сина. Він жартував про те, що добровільно засудив себе до кількох годин лементу, і що мені це коштуватиме дуже багато морозива. Я відчував себе винним і навіть купив йому спрайт (зазвичай ми не дозволяємо дітям пити газовану воду).

Цього року «чоловіча» поїздка перетворилася на «чоловічу +1», оскільки до нас приєдналася моя дев'ятирічна дочка Ханна.

Ханна ніколи раніше не була в опері. Вона кілька разів слухала оперу в машині, і, відверто кажучи, їй зовсім не сподобалося. Вона відпускала коментарі на кшталт «Чому ми повинні слухати, як люди виють?». Тому я трохи нервував, плануючи цю поїздку в Санта-Фе. Я не знав, кликати її з собою чи ні. Але я дуже хотів, щоб вона послухала оперу наживо і полюбила її.

Я навіть підкупив Іону, попросивши його говорити тільки позитивні речі під час виступу. Вона йому наслідує, а тому одне критичне зауваження з боку брата могло б відвернути Ханну від опери.

Ми пішли на одну з моїх улюблених постановок – «Ріголетто» Джузеппе Верді (на основі п'єси Віктора Гюго).

Після, коли ми поверталися до машини, я запитав Ханну, що вона думає. Вона сказала: «Тату, я знаю, ти дуже хотів, щоб ця опера мені сподобалася. І, чесно, те, що я зараз скажу, ніяк не пов'язано з тим, що ти цього хотів. Мені дуже сподобалося». Коли я пишу це, у мене навіть сльози виступають на очах. Думаю, всі ми хочемо налагодити зв'язок зі своїми дітьми. Ми хочемо ділитися з ними речами, які любимо і хочемо, щоб вони полюбили ці речі так само сильно.

Переклад НВ

НВ володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Віталія Каценельсона. Републікування повної версії тексту заборонено.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.