Кінець інновацій Apple. Що не так з останнім iPhone

0 коментувати
Останні гаджети Apple були модифікаціями, а не справжніми новинками. Зате компанія вирішила поекспериментувати у фінансовій сфері

Як ви думаєте, Apple все ще здатна на пробивні інновації? У вересні компанія представила iPhone з 3-D екраном, Apple TV, перетворений в ігрову приставку, і збільшений iPad зі стилосом, який дозволить технологічному гіганту зайняти нові ніші на ринку. Ці гаджети виглядали чудово, але всі вони були лише модифікаціями, а не справжніми новинками. У них не було нічого неймовірного. Проривні інновації Apple відносилися до фінансової сфери – компанія представила нову програму оновлення iPhone, Apple Upgrade Program, яка багато в чому геніальна.

Давайте коротко опишемо цю програму. Придбання 16-гігабайтного iPhone 6s в Apple store обійдеться вам в $649. З Apple Upgrade Program ви зможете платити $32,41 в місяць протягом двох років, але загальна сума виплат складе $778, оскільки в програму включена AppleCare+. Це гарна назва для розширеної гарантійної системи, яка на ділі додає всього три речі: термін надання техпідтримки збільшується з 90 днів до двох років, гарантія – з року до двох, також Apple замінять ваш телефон, якщо ви його випадково переїдете або втопите в туалеті – з усіма iPhone час від часу таке трапляється.

Але є ще один важливий момент. Через 12 місяців, коли Apple презентують черговий iPhone (повірте, вони це зроблять), ви зможете віддати свій «старий» (аж річної давності) телефон Apple і отримати нову версію. Ваш контракт з обслуговування автоматично продовжиться на 24 місяці, а через 12 місяців ви отримаєте новий iPhone, і цикл продовжиться. Це план, яким навіть фінансисти Goldman Sachs пишалися б.

Apple зможе скласти конкуренцію компаніям, які продають більш дешеві смартфони

І ось чому: програма перетворює Apple в компанію, де iPhone буде не товаром, а послугою. За $32,41 в місяць ваше конституційне право на досягнення щастя через володіння iPhone останньої моделі нарешті здійсниться. Покупці будуть міняти телефон щороку замість одного разу за два-три роки, що значно збільшить продажі iPhone в США.

Зростання продажів призведе також і до зростання прибутків. У нинішній ситуації, коли процентні ставки близькі до нуля, фінансування обійдеться Apple, припустимо, у 4%, або $26 на рік (за телефон, який коштує $650). Apple підняла ціну AppleCare+ на $30, з $99 до $129 у рік. Це з лишком покриє витрати на перший рік, і якщо ви продовжите оновлювати свій телефон, вам доведеться разом з ним купувати і AppleCare+.

Але і це ще не все. Коли клієнт купує телефон за програмою Apple Upgrade, прив'язка AppleCare+ до нього обов'язкова. Вам просто не продадуть телефон без AppleCare+. При купівлі через телефонних операторів і навіть через Apple store від неї можна відмовитися. Прибутки від AppleCare+ будуть просто космічними.

Через 12 місяців Apple отримає безліч телефонів річної давності, які зможе перепродати в країнах – Росії чи Індії. Це дозволить їй скласти конкуренцію компаніям, які продають більш дешеві смартфони, в цих країнах.

З Apple Upgrade компанія позбудеться залежності від мобільних операторів, які досі сприяли зростанню продажів. Тепер покупці будуть прив'язані до Apple, а не до операторів.

Питання в тому, чи визнають споживачі AppleCare+ досить цінною, щоб доплачувати за неї. Як і з іншими новинками Apple, шанс на успіх високий, але гарантій не може дати ніхто. Тим не менше, тепер ми бачимо, що Apple як і раніше здатні на інновації.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.