Уявний світ Лаврова

8 коментувати
Знання та відкрите обговорення серйозних проблем у Росії підміняють випробуваною часом традицією Великої Брехні

Щоліта в межах наших зусиль щодо впливу на молодь російські урядовці та пропагандисти їдуть до конференц-центру на річці Клязьма (близько 200 км на північний схід від Москви), щоб виступити на молодіжній освітній конференції «Територія сенсів».

Попри пафосну назву, вільних ідей на конференції годі й шукати. Протягом шести змін, кожна з яких триває тиждень та приймає близько 1000 учасників, які представляють різні сфери діяльності, найбільш політично благонадійним російським лідерам молоді озвучують потік ідей, повідомлень і тез, які вони мають використовувати впродовж наступного року у своїй громадянській та освітній роботі.

24 серпня з великою групою молодих студентів і вчителів говорив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. У його промові було чимало патріотичних дифірамбів досягненням президента Володимира Путіна у сфері міжнародних відносин і національної безпеки.

Лавров безтурботно заявив, що Путін «найпопулярніший у світі лідер» і що чимало соцопитувань це підтверджують. На жаль, Лаврову, мабуть, було невідомо, що за даними опитування Pew, опублікованими 5 серпня, рейтинг довіри Путіна становить лише 24%, а до російського президента негативно ставляться в усій Європі, Північній Америці, Латинській Америці та на Близькому Сході. Не сказав Лавров своїм юним слухачам і про те, що після захоплення Росією Криму із порушенням міжнародних норм, а також таємної війни проти України велика частка людей в усьому світі перестали довіряти Росії.

Лавров забув згадати, що російська економіка перебуває у вільному падінні

Але головним у виступі Лаврова стало твердження, що Захід переживає занепад, а спроби США і ЄС «штучно зберегти своє домінування призвели до хаосу на міжнародній арені». Припущення про занепад Заходу було особливо сумнівним саме в цей день, адже 24 серпня індекс Shanghai Composite впав на 7,6%, довівши сукупний показник спаду з червня до 42%.

Не збентежили Лаврова й дані про різке падіння економік інших країн БРІКС, й обвал світових цін на сировину (зокрема, нафту і газ, що є підґрунтям російської економіки), який своєю чергою призвів до послаблення рубля до 71 за долар – станом на сьогодні найгірший показник у цьому році.

Можливо, Захід переживає занепад, але Лавров забув згадати, що російська економіка і зовсім перебуває у вільному падінні, а МВФ попереджає, що крім втрат від низьких цін на нафту і газ на Росію цього року чекатиме втрата близько 9% ВВП внаслідок санкцій, введених Заходом.

Але на цьому презентація Лавровим його уявного світу не закінчилася. Лавров, представник країни, яка оголосила, що 2016 року може заборонити весь сільськогосподарський експорт з України, спрямувала свої війська битися на українській території, надіслала 30 000 своїх бійців розпалювати війну в Україні, надала вигодованим нею-таки сепаратистам сотні танків і артилерійських снарядів, заявив лідерам російської молоді, що «РФ виступає проти мови сили та санкцій».

Тож «Територія сенсів» – не місце для навчання і роздумів. Схоже, в офіційній Росії таких місць просто немає. Знання та відкрите обговорення серйозних проблем підміняють не просто софістикою, але випробуваною часом традицією Великої Брехні, технікою, що її любить Володимир Путін, який минулого року поділився із шокованими рабинами своїм захопленням ефективністю нацистського пропагандиста Йозефа Геббельса.

Західні експерти й об'єктивні російські аналітики вже кілька років документують, як країна все більше віддаляється від реальності. І хоча така пропаганда щодо мас не дивує, вражає те, як мало тверезих обмінів реальною інформацією відбувається всередині російської еліти. Залишається все менше і менше можливостей озвучити непросту ситуацію, в якій перебуває Росія, та справжні виклики, що їй кинуто реальністю.

З огляду на те, який уявний світ споруджено Кремлем, на росіян чекає жорстке пробудження. Коли це станеться, наслідки для авторитарного режиму, що його побудував Путін і так ревно захищає Лавров, найімовірніше, будуть драматичними.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.