Обама готовий допомогти Україні перемогти РФ

8 коментувати
Обама готовий допомогти Україні перемогти РФ
США хочуть посилити можливості України для стримування противника

Президент Обама дав чітку відповідь на питання, чи готові США пожертвувати Україною в обмін на допомогу РФ. Всього через день після зустрічі Обами з Путіним США оголосили, що скоро почнуть поставляти Україні контрбатарейні радари дального радіусу дії.

Це явна демонстрація того, що США не будуть жертвувати Україною в обмін на допомогу Путіна в боротьбі з ІДІЛ в Сирії.

Не менш важливо, що це показує: США вважають перемир'я можливістю посилити спроможність української армії щодо стримування противника. Вашингтон поки не погодився задовольнити прохання України про п'ятсот протитанкових ракетних комплексів «Джавелін», але його готовність надати їй радари – чіткий сигнал, що цей варіант розглядається на випадок провалу Мінська-2 та зриву перемир'я.

Коротенько, адміністрація президента неохоче, але змушена прийняти логіку, коли стримування – найкращий спосіб зберегти патову ситуацію, що склалася на сході України. Більше того, політика США дуже далеко пішла від того часу, коли Америка боялася показати навіть найменшу присутність в Україні. Трохи більше року тому США не хотіли навіть використовувати військові транспортники, щоб постачати медичне та гуманітарне обладнання українському уряду.

Рік тому, виступаючи в Конгресі США, Петро Порошенко викликав роздратування Білого дому проханням про військову допомогу. Але з часом хор голосів, що закликає надати Україні кошти, необхідні для протистояння нападам Путіна і його ставлеників, все посилювався. Навіть у самій адміністрації багато хто підтримав цю ідею. Президент Обама, нехай і з запізненням, почав рухатися в цьому напрямку.

Табу на постачання Україні летальних озброєнь все ще діє

В результаті в останні місяці відбулася зміна позиції США. Американські військові тренують українських солдатів в Західній Україні, також в Україну відправляють позашляховики Humvee, броню, засоби комунікації та інші необхідні системи.

Контрбатарейні радари дального радіусу дії займали одну з перших позицій в списку побажань української армії. Вироблені в США системи Q36, які відрізняються мобільністю і можуть бути встановлені на бронетранспортери або позашляховики, дозволяють негайно визначити точку, з якої запущено артилерійські снаряди, з відстані в 18 км, а ракети – з 24 км. Вони дозволяють визначити точне місцезнаходження ворожої артилерії та зенітних установок вже після першого пострілу.

Як пояснили керівники українського Міністерства оборони, 75% жертв з українського боку були наслідком артилерійських обстрілів та попадання снарядів. Швидкодіюча, розрахована на більший радіус система наведення, яку отримає Україна, буде важливим внеском у встановленні балансу сил у Східній Україні.

Табу на постачання Україні летальних озброєнь все ще діє. Але логіка дій США показує, що вони хочуть посилити можливості України до стримування противника.

У довгостроковій перспективі це може включати зусилля з надання допомоги у придбанні українською оборонною промисловістю власного модернізаційного потенціалу. Вони можуть бути змодельовані на основі успішних дій в Польщі та інших країнах Центральної Європи, а також використовувати їх багатий досвід у перетворенні радянських військових заводів у сучасні.

За минулий рік при президентові Порошенко Україна значно посилила свою армію. Вона модернізувала і замінила ряд артилерійських знарядь, танків та інших видів озброєння. Більш того, вона почала успішне відновлення своєї армії, і тепер вздовж кордону зіткнення між Україною та окупованим Росією Донбасом знаходиться 40 000 боєздатних солдатів.

Цієї оновленої української обороноздатності буде недостатньо, щоб відбити повномасштабну атаку з боку Росії. Але такий масштабний наступ здається малоймовірним, оскільки ціна для обох сторін буде велика. Ця реальність підкреслює важливість посилення обороноздатності України. І видно ознаки того, що адміністрація США та все більша кількість західних сусідів України приходять до тієї ж логіки.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.