Наповнити порожню склянку. Хто врятує Україну

2 коментувати
Україна потребує реформаторів у державних структурах, парламенті і громадянському суспільстві

Для людини, яка вмирає від спраги, наполовину повна склянка — це відповідь на молитви.

Це вірно й у випадку України. Коли мова йде про реформи, наполовину повна склянка включає в себе наявність великої кількості компетентних реформаторів у державних структурах, парламенті і насамперед у громадянському суспільстві. Прогрес можна побачити в макроекономічній стабільності, стані енергетичного ринку і реформі енергетичних тарифів, а також у значному покращенні забезпечення відкритих державних тендерів та закупівель.

Де Україна може знайти воду, щоб наповнити наполовину порожню склянку? Можливості для цього є в трьох найважливіших сферах:

а) фундаментальна реформа судової системи, у тому числі масова заміна суддів. А також, як пропонують деякі українські лідери, тимчасова передача бізнес-суперечок в руки міжнародних трибуналів з тимчасової юрисдикцією на території України;

Для людини, яка вмирає від спраги, наполовину повна склянка — відповідь на молитви

б) демонополізація, а не реприватизація, оскільки це найкращі ліки від концентрації економічної влади, яку олігархи країни накопичили за останні два десятиліття;

в) децентралізація, що передбачає передачу повноважень місцевим громадам, у тому числі бюджетних і податкових повноважень, має вирішальне значення для створення відповідального уряду.

До цих трьох викликів необхідно додати реформу військово-промислового комплексу, який має бути модернізований так, щоб Україна перетворилася на самодостатнього виробника зброї для свого довгострокового захисту.

Адріан Каратницький є учасником 12-ї зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

Матеріал опубліковано в журналі «Новий Час» від 11 вересня 2015 року


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.