Кравчук побачив, що Зеленський не боїться
Чим жила країна 30 липня 2020 року
● Кравчук побачив, що Зеленський не боїться. Перший президент Леонід Кравчук погодився очолити делегацію України в ТКГ щодо Донбасу (замість другого президента Леоніда Кучми, який пішов на спочинок) і робитиме це на громадських засадах.
Кравчук заявив, що хоче зробити все, «щоб прискорити мир на Донбасі». Крім того, він побачив «провідну роль» Володимира Зеленського у відновленні переговорів у нормандському форматі і встановленні режиму припинення вогню на Донбасі. «Далі — робота, яка ведеться сьогодні з підготовки Берлінської зустрічі "четвірки" — це також його [чинного президента] постійна ініціатива», — додав Кравчук.
За його словами, Зеленський «реанімував, привів до життя "четвірку", коли вона вже зовсім впала». «Тому що він не боїться приймати непопулярні рішення. Він каже: важливо, що прийняли документ про «тишу», але нехай його підпишуть лідери «четвірки», — пояснив Кравчук...
І ще про перемир'я:
● Все тихо? Руслан Хомчак, головнокомандувач ЗСУ, не вважає поодинокі випадки порушення режиму припинення вогню на Донбасі зривом перемир'я. Про це він заявив під час наради в Офісі президента.
За словами Хомчака, поодинокі обстріли в зоні проведення операції Об'єднаних сил «не є системними і виявляють неконтрольовані емоції чи провокації на низькому рівні». Він підкреслив, що з початку перемир'я з боку російських найманців не зафіксовано ніяких фактів ескалації або наступальних дій.
Поки на сході все, за словами Хомчака, спокійно, на півночі — в Білорусі — триває історія з найманцями ПВК Вагнера:
● СБУ хоче видачі найманців. Україна ініціюватиме екстрадицію затриманих у Білорусі найманців російської ПВК Вагнера. Про це повідомили в СБУ. Але безпосередньо питаннями екстрадиції займається Офіс генпрокурора, де поки не прокоментували цього питання.
29 липня білоруські силовики затримали під Мінськом 33 бойовиків підконтрольної Кремлю ПВК Вагнера і розшукують ще дві сотні їхніх соратників. Влада країни вважає, що їхньою метою була дестабілізація ситуації в Білорусі перед президентськими виборами, які мають відбутися 9 серпня. Частина цих бойовиків воювала на Донбасі на стороні «ЛДНР» і внесена в базу Миротворця...
Поверну вас, мої читачі, на батьківщину:
● Абсолютний рекорд із захворюваності. За минулу добу коронавірус в Україні виявили у 1197 осіб — і це абсолютний рекорд за весь час пандемії (до цього моменту найвищим був рівень захворюваності, зафіксований 26 червня, — 1109 осіб). Крім того, сьогодні 23 людини померли від Covid-19, а 760 — одужали.
Загалом за весь час пандемії в Україні захворіло 68 794 особи, з них 38 154 одужали, летальних випадків — 1673...
● Завтра Україну розділять. З 1 серпня набуває чинності нова постанова уряду про поділ країни на чотири зони в залежності від ступеня захворюваності на Covid-19. «У нас буде поділ на так звані чотири зони — зелена, жовта, помаранчева і червона, — зазначив глава МОЗ Максим Степанов. — Думаю, завтра ми ініціюємо проведення центральної комісії ТЕБ та НС, щоб ми затвердили всі ці зони по всій країні, які ми визначили за показниками, які є в постанові уряду».

Контролювати дотримання карантину буде Держпродспоживслужба, служба з надзвичайних ситуацій і місцева влада.
До речі, Київ може опинитися в червоній зоні, що означатиме для міста впровадження максимально жорстких обмежувальних заходів...
● Коронаправила для школи. МОЗ затвердило тимчасові рекомендації щодо роботи навчальних закладів у період карантину. Згідно з ними, вихід персоналу на роботу можливий за відсутності симптомів ГРВІ або підвищеної температури і при використанні респіраторів або масок,зокрема зроблених власноруч. Викладачі будуть змушені змінювати захисні маски кожні три години.
Термометрія на вході буде проводитися тільки щодо персоналу закладу (школярів і студентів будуть просто опитувати про їхнє самопочуття).
Використання масок є обов'язковим під час пересування коридорами навчального закладу і входу в приміщення. Водночас під час навчальних занять вони не потрібні.
Для мінімізації контактів між учнями/студентами рекомендується встановити різний час початку/закінчення занять для різних класів. За можливості рекомендується проводити уроки надворі. Після кожного заняття в приміщенні необхідно проводити 10-хвилинне провітрювання...
І для фіналу:
● Європа — поки без України. ЄС поновив (це відбувається раз на два тижні) список країн, резиденти яких можуть вільно потрапити на територію країн-членів без проходження обов'язкової обсервації. України в ньому немає.
Євросоюз скоротив перелік таких країн до: Австралії, Канади, Грузії, Японії, Марокко, Нової Зеландії, Руанди, Південної Кореї, Таїланду, Тунісу, Уругваю, Китаю (за умови підтвердження взаємності).
Пам'ятайте про те, що принесло вам вчора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.