Це не за Європу, це за наше майбутнє

4 коментувати
Через вас, замість того, щоб розвивати економіку, освіту, науку і культуру, ми змушені витрачати ресурси на боротьбу з системою

Це єдиний текст від українських громадських діячів, присвячений другій річниці Маршу Мільйонів та ідеї реформ в країні. Кожен, хто підтримує цю позицію, може опублікувати текст від свого імені. #занашемайбутнє #занашебудущее #forourfuture

Два роки тому Україна зробила історичний вибір. Люди вийшли на вулицю, вимагаючи справедливості і захисту своїх прав.

За цей час ми багато чого досягли: захистили свою свободу, скинули диктатуру, добилися підписання угоди про асоціацію з ЄС, провели вибори, прийняли реформаторські закони і взялися за перегляд суспільного договору. За все це український народ заплатив і продовжує платити величезну ціну. Логічно, що вимоги людей до влади стали значно вищими.

Два роки тому ми розуміли, що дива не станеться і відразу все не вийде. Ми були готові працювати, терпіти і жертвувати. Але нам складно було уявити, що чиновники та наближені до влади бізнесмени продовжуватимуть грабувати країну, прикриваючись тепер вже вишиванкою, Майданом чи АТО. Що гречка і тітушки на виборах так і залишаться безкарними. Що на своїх посадах працюватимуть ті, чиїми руками ще недавно будувалася диктатура: від суддів до членів Центральній виборчої комісії. Що головним партнером влади знову стане не суспільство, а вузьке коло тих самих олігархів, які виснажували країну за попереднього режиму. А ключові для країни рішення і далі будуть прийматися в колі сірих кардиналів, які керуються лише своїми меркантильними інтересами.

Шановні президент України, прем'єр-міністр, міністри та народні депутати! Люди все бачать і розуміють. Вони вже не вірять вашим виправданням. Корупційна метушня та імітація реформ знищують довіру українського суспільства і повагу зарубіжних партнерів. Ви думаєте, що час ще є. Мушу вас засмутити: люди на межі. Запит суспільства, озвучений під час Революції гідності, нікуди не подівся. Сьогодні ці вимоги об'єднують абсолютну більшість українців. І кожен день вашого зволікання вбиває шанси на повернення довіри людей.

Ми не хочемо нової революції, яку ви несвідомо наближаєте

З вашої вини ми втрачаємо час. Замість того, щоб творити - розвивати економіку, освіту, науку і культуру – ми змушені витрачати ресурси на боротьбу з системою. Системою, яку ви продовжуєте захищати і вигодовувати.

Ми не хочемо нової революції, яку ви несвідомо наближаєте. Ми готові нести відповідальність за майбутнє нашої країни. Тому ми не просимо, ми вимагаємо:

1. Почати реальну боротьбу з корупцією. Сконцентруватися на вищих ешелонах влади і зламати кругову поруку, призначивши ефективного Генерального прокурора, завершити люстрацію і реформувати державну службу за європейськими стандартами.

2. Відновити справедливість. Притягнути до відповідальності людей, які розікрали країну і призвели до насильства і вбивств на Майдані.

3. Домогтися верховенства права. Інтенсивно і рішуче проводити судову реформу, в якій було зроблено важливі кроки, але суспільство не відчуває впевненості в успіху.

4. Забезпечити прозорість влади. Відкрито проводити призначення на державні посади, припинивши практику підкилимних домовленостей і розподілу посад за політичними квотами на догоду сірим кардиналам.

5. Озвучити чіткий план. Як нам разом подолати економічну і гуманітарну кризу, як ми плануємо повертати Крим і окуповані території.

У вас все ще є вибір, ким увійти в історію: реальними реформаторами, які пожертвували особистими інтересами заради майбутнього країни, або тими, хто привів країну до розвалу через корупцію та неефективне управління.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.