Чому потрібно змінити міністра культури

1 коментувати
Політика В’ячеслава Кириленка є наочним підтвердженням того, що за останні роки змін у підходах до розуміння культури не відбулося

Альянс культури застерігає від того, аби посада міністра культури черговий раз стала «розмінною монетою» у політичних домовленостях.

Багаторічне нехтування культурною сферою, ставлення до неї як до другорядної, нерозуміння її ролі та значення сьогодні призводить до того, що реформаторські зусилля у всіх інших сферах залишаються без світоглядного та політичного підґрунтя.

Політика В’ячеслава Кириленка на посту міністра культури є наочним підтвердженням того, що за останні роки змін у підходах до розуміння культури не відбулося. Попри гучні заяви чинного міністра про ефективні реформи в культурі, його робота, по суті, є імітацією діяльності та відтворенням радянських методів управління, забарвлених патріотичними кольорами. Вона характеризується:

- відсутністю реального реформування врядування у культурній сфері

-  вкрай низьким рівнем підготовки проектів законодавчих і нормативних актів, що продукуються міністерством;

- неефективністю використання бюджетних коштів;

- просуванням ідеї пріоритетності «створення українського культурного продукту», що в умовах глобалізованого світу призводить до стагнації та провінціалізації української культури;

- неефективною презентацією України у світи на вагомих культурних форумах та дописуванням собі здобутків культурних діячів-волонтерів;

- відсутністю діалогу з фаховою громадськістю;

Зараз робота міністра є імітацією діяльності та відтворенням радянських методів управління, забарвлених патріотичними кольорами

- провальною кадровою політикою;

- відсутністю стратегічного бачення, яке підміняється недолугими, почасти шкідливими, безсистемними діями.

Отже, немає жодних підстав для того, аби В’ячеслав Кириленко зберіг свою посаду в новому складі уряду.

Ми наполягаємо на зміні міністра культури та підтверджуємо свої раніш проголошені вимоги до особи, яка обійме цю посаду:

- розуміння розвитку культури в сучасному світі та стратегічне мислення;

- бездоганна репутація;

- відкритість;

- нетерпимість до корупції;

- досвід управління змінами;

- наявність чіткого плану реформування Міністерства;

- обізнаність із європейським досвідом розвитку культури.

Ми впевнені, що культурне середовище категорично не сприйме продовження перебування В’ячеслава Кириленка на посаді, вважатиме це зрадою інтересів держави та буде вимушене вдатися до всіх не заборонених законом форм протесту.
Альянс Культури - це об’єднання громадських організацій: Реанімаційний Пакет Реформ “Культура”, Платформа стратегічних ініціатив “Культура 2025”, ГО Конгрес активістів культури.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.