Як правильно судити Геннадія Корбана

29 грудня 2015, 09:03
1662
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Як правильно судити Геннадія Корбана - фото

Корбан не є політиком – він бізнесмен, який переслідує власні інтереси

Генпрокуратура моє довести винуватість Корбана, але зробити це бездоганно, щоб не виникло можливостей звинуватити її в заангажованості

Півтора роки тому, навесні 2014-го, Ігор Коломойський та його команда зіграли позитивну роль, стабілізувавши ситуацію в Дніпропетровську і навколо нього, на відміну від того ж Ахметова, який займав хитку позицію «і нашим, і вашим», а в результаті ми отримали ситуацію в Донбасі. Тоді енергійність Коломойського і його команди зіграла на користь Україні.

Але згодом ми побачили, що політичний капітал, який він нажив і набрав у тому числі й на патріотичних гаслах, Коломойський використовував, по-перше, для перетворення Дніпропетровщини в свою феодальну власність, а, по-друге, для того, щоб кинути виклик центральній владі, хоча тоді Коломойський був головою Дніпропетровської ОДА, а Геннадій Корбан - керівником його апарату. А формально ж обидва були держслужбовцями.

Їхні дії створили загрозу територіальній цілісності - ми пам'ятаємо, як захоплювали офіси Укрнафти та Укртранснафти в Києві. Очевидно, що президент був змушений відреагувати, і з того часу продовжується так і не вирішений конфлікт.

Коломойський не збирається платити в бюджет країни дивіденди за Укрнафту. Крім того, він наростив м'язи: створено об'єднання УКРОП, що, на жаль, приватизувало термін «укроп», яким українці почали пишатися – тепер його монополізовано однією політичною структурою. УКРОП став політичною надбудовою над бізнес-імперією Коломойського; Корбан, як відомо, став очільником УКРОПУ.

Повністю ототожнювати інтереси Корбана та Коломойського не можна - я не виключаю, що Корбан працював з різними людьми – але, тим не менше, ми бачимо, що робить Корбан. Ми спостерігали за його спробами стати мером Чернігова; не виправдовуючи методів його опонента (вони були гідні один одного), те, що робив Корбан, включно з «скупівлею» Чернігова, не лізе ні в які ворота. Я, на жаль, не можу підібрати більш політологічного терміну. Потім Корбан вирішив, що він може претендувати на посаду мера Києва. Тут, по суті, вже є елемент клоунади.

Мене запитують, чи не відбудеться з Корбаном ситуація, аналогічна з ув’язненням Тимошенко, на якому вона заробила рейтинг. Але Корбан – не той персонаж. Він не є політиком – він бізнесмен, який переслідує власні інтереси. І цілком очевидно, що є цілий ряд кримінальних статей, по яким до нього є обвинувачення, в тому числі і викрадення та зникнення людей. Але проблема в тому, що це потрібно довести – і довести виключно в правовій площині.

Тому те, що зараз відбувається стосовно Корбана, я б не назвав політичними переслідуваннями. Але з правової точки зору цей процес потрібно провести бездоганно, щоб владу не можна було звинуватити у переслідуванні. На жаль, мені здається, що наша Генпрокуратура, СБУ та судова система програють піар-кампанії, яку розгорнули Корбан, «Плюси» та інші ЗМІ Коломойського.

В чому відмінність від того, що відбувалося за часів Кучми та Януковича? Зараз ми маємо систему, яка все ж є збалансованою, і один начальник не може собі дозволити те, що могли ті ж Кучма та Янукович. Зрештою, суди у нас зараз, при усіх проблемах, стають майданчиком для змагання між прокурором і адвокатами. На цій змагальності і будується судовий процес в демократичних країнах.

І тут я можу сказати, що адвокати Корбана, які, очевидно, є професійно підібраними та високооплачуваними, а також великі гроші, що задіяні на піар-кампанію, діють. Принаймні, для публіки вони діють переконливіше, ніж прокурор.

Очевидно, що у таких справах важко знайти докази. Зокрема, у США Аль Капоне звинувачували і в зникненнях людей, і у інших злочинах, але довести це було практично неможливо, тому його посадили за несплату податків. В свою чергу, Генпрокуратура моє довести винуватість Корбана, але зробити це бездоганно. Інакше це буде використано стороною Корбана як докази політичної заангажованості правосуддя.

Я не певен, що це може додати дивідендів самому Корбану чи УКРОПу для потужної розкрутки їхнього проекту, але це, безумовно, буде ними використано.

До речі, стосовно успіху УКРОПу у деяких областях на місцевих виборах: коли Правий сектор оголосив, що не піде на вибори, постало запитання, на чию користь це може спрацювати. І відповідь була – на користь УКРОПу. Радикальна частина електорату перетікала до них.

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Картки

Вчора, 13:21

thumb img
Я хочу проголосувати на виборах, але буду не в Україні. Мені слід поквапитись?
Політика

Вчора, 15:47

thumb img
Фото дня: як виглядає бюлетень-рекордсмен для голосування на виборах президента України
Люди

Вчора, 20:35

thumb img
Жаліти себе - дороге задоволення. НВ в гостях у знаменитого винороба Роберта Гулієва