Як повернення Насірова вплине на Порошенка

14 грудня 2018, 17:44
1825
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Можна скільки завгодно розповідати про дійсно важливі цінності, патріотизм, національну ідентичність, але коли у виборців відсутнє відчуття справедливості, це не спрацьовує

Влітку з’явилися перші білборди президента з написом «Армія.Мова.Віра» і багато, хто їх критикував. Я ж вважала, що це був розумний хід. Політичні технологи Петра Порошенка апелюють до серця виборця. Коли немає великих перемог над корупцією і продовжують працювати старі схеми, то краще говорити про те, що викликає емоції, змушує бути небайдужим.

Армія – це те, без чого зараз Україну уявити неможливо. В умовах війни з Росією збройні сили України – це захист і безпека. І з цим не посперечаєшся. Віра і мова не так об’єднують українців, як армія, але теж для багатьох виборців – важливі і чутливі питання. Тобто свій електорат під ці гасла можна зібрати і змусити змінити на виборах економічний порядок денний на патріотичний і духовний.

Нібито усе продумано і розумно, але як проблеми системи постійно дають про себе знати. Останній тиждень – зайве тому підтвердження.

Департамент контррозвідки Служби безпеки України встановив, що у цивільної дружини і доньки першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка є російські паспорти. Нагадаю, що вперше про це повідомили журналісти програми Наші гроші з Денисом Бігусом. Після виходу сюжету Семочко дав інтерв’ю телеканалу ZIK і показав в ефірі український паспорт дружини, а її російське громадянство заперечував.

Зараз вже чітко зрозуміло, що один із головних розвідників країни брехав телеглядачам та керівництву країни. Здавалося б, він мав бути звільнений одразу після цього викриття. Але коли контрозвідка СБУ встановила факт брехні із громадянством його близьких, нічого не змінилося. Семочко продовжує працювати на своїй посаді. Тільки цікаво, інтереси якої країни він тепер захищає?

Відсутність справедливих судових рішень – це погано для країни

Не менш дивовижна історія цього тижня відбулася і з Романом Насіровим, колишнім керівником Державної фіскальної служби. І вона теж зачіпає питання громадянства. Суд поновив Насірова на посаді, оскільки не повірив, що у нього є також британське громадянство. Хоча відповідне підтвердження у своєму розпорядженні має НАБУ. Насіров ще й отримав компенсацію від держави, яку збирається витратити на допомогу родинам українських моряків.

Роман Насіров – не перший чиновник, якого суд поновлював на посаді. І як правило, після цих рішень нічого не змінювалося, люди не повертались на роботу. Тому в цій ситуації все погано для правової держави. Адже не виконуються судові рішення і це просто фікція.

Та навіть ця фікція, коли Насірова, британського підданого і фігуранта розслідувань НАБУ, повертають на посаду хоча б на папері, болісно б’є по настроям людей. Це теж про емоції, але негативні. І вірою та мовою їх важко перекрити. Люди добре пам’ятають, як чергували до ранку під будинком Солом’янського райсуду. Тоді була ілюзія, що Насірову це так не минеться.

Звісно, поновлення на посаді – не результат розслідування зловживань Насірова і не вирок у його основній судовій справі.

Але подивимось, як просувається розгляд цієї справи. Ще рік тому прокурори почали зачитувати повний, а не скорочений текст обвинувачення, бо так вирішив суд. А це 774 сторінки. За весь рік, прокурори встигли зачитати половину тексту – майже 400 сторінок.

З такими темпами знадобиться принаймні ще один рік для того, щоб прокурори дочитали текст обвинувачення і тільки після цього суд розпочне розглядати докази і заслуховувати свідків. За цей час в Україні вже відбудуться дві виборчі кампанії, точно зміниться парламент, можливо вже буде сформований і новий уряд, а справа Насірова ще буде слухатися у суді на рівні читання обвинувачення. У якому році суд винесе вирок по справі навіть не берусь прогнозувати. Але до цього часу Насіров може не хвилюватися, він ще й встигне взяти участь у виборах президента, про що теж говорив.

Можна скільки завгодно розповідати про дійсно важливі цінності, патріотизм, національну ідентичність, але коли у виборців відсутнє відчуття справедливості, це не спрацьовує. Технологи, обираючи гасла на білборди помилилися, вони не спрогнозували проблем, які виникають через нереформоване правосуддя і приховані сторінки життя членів команди.

Триматися за своїх, за будь-яких умов, як у випадку з Семочко, - це погано для кампанії. Відсутність справедливих судових рішень – це погано для країни. Тому, щоб розрив між гаслами і дійсністю не ставав ще більшим, треба у період кампанії зосередитися на більш приземлених речах. А люди і без виборчих гасел обов’язково підтримають українську армію.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

IT-індустрія

Сьогодні, 13:00

article_img
Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці
Ігри

Сьогодні, 07:02

article_img
Бюджетний геймінг. Як економити на іграх для PlayStation 4 і Xbox One
Футбол

Сьогодні, 04:08

article_img
Вони не пройшли. Реакція соцмереж на перемогу Динамо і поразку Шахтаря в Лізі Європи