Ігри патріотів. Чому в Україні заговорили про візи для росіян

25 травня 2017, 16:57
4012
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ігри патріотів. Чому в Україні заговорили про візи для росіян - фото
Активні розмови про візовий режим з Росією і зупинення поїздів зараз пов'язані з рішенням щодо російських соціальних мереж

Санкції просто дали імпульс цим розмовам. Тема про візовий режим не нова, це ініціатива "Народного фронту", і вони мабуть вирішили скористатися ситуацією. На мій погляд, як і з іншими подібними ініціативами у владних структурах і в парламентській коаліції, саме НФ є ініціатором такого ідеологічного наступу. Вони намагаються розігрувати цю карту войовничого патріотизму і намагаються на цьому підняти свої рейтинги, і відновити свою репутацію, хоча навряд чи це станеться внаслідок подібних дій і саме зараз.

Головна причина ажіотажу – саме рішення щодо соцмереж. Воно масштабне і резонансне. Саме воно породило такі очікування з одного боку, і з іншого – подібні ініціативи. Але в повному обсязі вони навряд чи отримають підтримку. Варто звернути увагу, що фракція БПП дуже обережно відреагувала на пропозицію проголосувати за візовий режим вже зараз, точно так само й щодо залізничного сполучення. З точки зору національної безпеки це нічого не дасть. Режим контролю на кордоні досить надійний. Він неідеальний, але ситуація набагато краща, ніж була в 2014 році. І візовий режим нічого особливого не доповнить.

Тема про візовий режим не нова

Що стосується повного розриву сполучення – це викличе невдоволення. Потрібно враховувати, що 20% населення має родичів там, інші – працюють в Росії. Це викличе невдоволення, і число незадоволених зросте. А чи дасть це голоси коаліції, я не дуже впевнений. Тому що серед прихильників цих поглядів дуже багато різко емоційних критиків президента і для них патріотичні ініціативи не стануть аргументом для того, щоб проголосувати на наступних виборах або за Порошенка, або за НФ. У них вже є свої переваги. Радикальні націоналісти будуть голосувати або за Свободу, або за Нацкорпус, ніша переповнена, в такий же войовничий патріотизм стала грати Самопоміч. Люди з цього табору – дуже жорсткі критики президента, тому зміни в симпатіях не відбудеться. Тобто загравання з войовничими патріотами з боку президента і НФ є. Останні завжди були в цій ніші, але програли не тому, що зрадили поглядам. Головний негатив пов'язаний з діяльністю Яценюка. А те, що вони взяли на поруки Мартиненка, тільки додало негативу. Всі ці ігри патріотів рейтингового ефекту не дадуть.

Але мода на це певна є. Для Порошенка і його команди – це пошук виграшних тем. Вони шукають, на чому можна додати рейтинг, знайти додаткових прихильників. Але, на мій погляд, навряд чи знайдуть.

Часи змінилися, діють інші чинники. Після торгової блокади ОРДЛО, рішення РНБО щодо соцмережа, ця мода повернулася, стала більш актуальною.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 20:29

thumb img
А ти захищаєшся? Як убезпечити свої акаунти в Facebook та інших інтернет-сервісах
LOL

Вчора, 14:38

thumb img
Заворожуюче. Знімок українця потрапив до 26 найкращих фотографій, зроблених за допомогою дрона
Геополітика

Вчора, 18:29

thumb img
Суворий бій за проросійський електорат. Навіщо Бойко і Медведчук поїхали в Москву?