Влада лібералів. Чи стане Канада обережнішою в українському питанні

0 коментувати
Після приходу до влади у Канаді Ліберальна партія обіцяє активно підтримувати Україну

Після 10-річного правління консерваторів канадці вирішили віддати свої голоси опозиційній Ліберальній партії Канади. Консервативна партія, лідером якої був Стівен Харпер, зіграла значну роль, допомагаючи Україні протистояти російській агресії.

Саме завдяки консервативному урядові та безпосередньо Харперові позиція Канади щодо України біла чіткою та однозначною. За майже два роки російсько-української війни Канада стабільно надавала Україні гуманітарну допомогу, запроваджувала санкції проти російських та українських чиновників, причетних до анексії Криму і війни на Сході, а також надавала тренування для військовослужбовців та офіцерів ЗСУ.

Зовнішньополітичні пріоритети нової влади

Перемога Ліберальної партії на парламентських виборах 19 жовтня означає зміну уряду Канади та нового підходу до внутрішньої політики. Новий прем`єр-міністр, лідер лібералів Джастін Трудо, вже окреслив основні напрямки внутрішньої політики: інвестиції в інфраструктуру, посилення економічного розвитку, реформи в держуправлінні тощо.

Новий канадський уряд не зможе ігнорувати інтереси української діаспори в Канаді, яка на сьогодні налічує 1,3 млн мешканців

Досить чітко окреслена й позиція нової влади щодо відносин з найближчим сусідом — Сполученими Штатами Америки. За словами Трудо, Оттава розвиватиме відносини з адміністрацією Обами, які раніше проходили дещо повз уваги уряду Харпера. Канада вестиме нову політику щодо Ісламської держави: Оттава відмовляється від військової участі в конфлікті, натомість сконцентрується на гуманітарних питаннях.

Позиція щодо України незмінна

Значно менше уваги в передвиборчій програмі Ліберальної партії приділено Україні. Однак публічні заяви Джастіна Трудо свідчать, що позиція Канади щодо України буде незмінною. У будь-якому разі новий канадський уряд не зможе ігнорувати інтереси української діаспори в Канаді, яка на сьогодні налічує 1,3 млн мешканців.

Все ж у передвиборчій програмі Ліберальної партії зазначається, що Оттава продовжить брати активну участь в операціях НАТО в Європі, в тому числі в операції Reassurance (операція Збройних сил Канади з забезпечення дій НАТО у Східній Європі) та надаватиме допомогу українським збройним силам в рамках програми UNIFIER (розбудова можливостей ЗСУ та допомога у навчанні офіцерів армії), до якої Канада приєдналася у січні 2015 року. Передбачено, що участь Канади в програмі продовжуватиметься до 31 березня 2017 року.

Лідер партії Джастін Трудо, вітаючи Україну з нагоди Дня незалежності 24 серпня 2015 року, додатково окреслив політику лібералів стосовно України. У своєму зверненні Трудо наголосив на особливих відносинах між обома країнами, відзначивши що Канада продовжуватиме активно підтримувати Україну в створенні економічних та демократичних інституцій. Трудо також наголосив на важливості міжнародної підтримки для збереження суверенітету України.

У передвиборчих перегонах лідер лібералів зміг пройти так званий “тест Путіна”, яким канадське видання The National Post визначала ставлення лідерів політичних сил до президента Росії. Трудо назвав Путіна “небезпечним” у Східній Європі, “безвідповідальним та згубним” на Близькому Сході та “надмірно провокативним” в Арктиці. Трудо окреслив Путіна “хуліганом” і пообіцяв сказати останньому все, що він думає у випадку їхньої зустрічі: “Якби я мав можливість в найближчі місяці зустрітися з Володимиром Путіним, я б сказав йому це все прямо в обличчя”.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.