Як Путін робить з України глобального терориста

0 коментувати
Намагання РФ перетворити Україну на європейський ІДІЛ продовжуються, але є одна хиба — вона керується випадковими подіями, а не продуманою стратегією

Дискусії щодо того, що саме трапилося в Криму з 6 по 8 серпня триватимуть ще довго. Але що б там не сталося, сьогодні питання стоїть вже в іншій площині — як обидві сторони це використають. Розв’язка з’явилася 10 серпня, коли ФСБ синхронно з усіма пропагандистськими російськими “ЗМІ” поінформувало внутрішню публіку про знищення “української ДРГ”. Негайно на інцидент, якого не було, зреагував Владімір Путін, назвавши Україну винною в розпалюванні терору.

Що саме мав на увазі президент РФ?

Кількаденне очікування російської влади свідчить про те, що в Кремлі весь цей час роздумували, як скористатися ситуацією. Врешті там дійшли висновку, що це шанс зробити з України в очах росіян, фактично, європейський ІДІЛ. Справжня ІДІЛ в Росії офіційно заборонена терористична організація. Таким чином, прирівнявши “терористичну” Україну до Ісламської держави, Путін натякає на те, що і Україна - заборонена організація. А що роблять з такими організаціями в Москві? Жителі Алеппо добре знають відповідь.

Друга цікава деталь полягає в тому, що для Путіна тероризм — це синонім влади. Тероризм — це його найулюбленіший інструмент. Нині ж в уяві він переносить його на іншого суб’єкта і далі буде це робити. Кожен новий теракт чи інцидент в Росії фантазери Кремля будуть пов’язувати з Україною та українцями, намагаючись в уяві більшості росіян, а якщо вийде, то й іноземців, асоціювати її саме з цим. По суті, це намагання нацькувати собак на невинну жертву. 

Кожен новий теракт чи інцидент в Росії фантазери Кремля будуть пов’язувати з Україною

Що має статися?

Як наслідок, Путін отримає необхідну картину для активних дій, принаймні для внутрішнього споживання. Але все-таки йти на ризик конфлікту він не буде доти, доки не зміниться розстановка сил у Європі і Північній Америці. Поки що ситуація на нашому боці, проте останні тривожні сигнали, такі як Brexit і Трамп, свідчать про розворот ситуації в бік Росії. Якщо на Заході ситуація загостриться ще більше і він втратить єдність та одностайність, Путін більше не звертатиме на нього увагу, а спробує залякати і задобрити. Інструмент залякування — наступна фаза агресії проти України, інструмент задобрення — обіцянка не чіпати територій далі Чопа.

Що йому заважає?

Втім, не все так добре для Кремля. І справа не в спротиві українців чи консолідованій позиції Заходу, ба навіть не в санкціях і ціні на нафту. Справа в тому, що у московського керівництва відсутній жоден чіткий стратегічний план. Головна ідея — реагувати на події і використовувати їх для власної потреби. А навіщо план взагалі? Свої проковтнуть, не замислившись (серйозна підготовка вже давно проводиться); за кордоном своїх проблем вистачає, а тут ще і втома від України.  


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.