Про нашого "старшого брата"

15 коментувати
Я ніколи не чув про братні народи на Заході

З приводу концепції "старшого брата", який насправді народився на кілька століть пізніше "молодшого" не висловлювався тільки ледачий. Що ніяк не заважає російській людині ставитися до українця, "хохла" як до молодшенького пустуна-братика, який зв'язався з поганою компанією, піддавшись згубному впливу Заходу.

Частина такого ставлення - це концепція "скаліченої" мови. І саме - ставлення до української як до "скаліченої" знову ж західними впливами (полонізмами, германізмами) російської.

Я ніколи не чув поняття "братній народ" на Заході, не бачив гасел типу «братній британський народ вітає і поздоровляє братній американський народ з Днем Незалежності», або, що вірніше: «братній іспанський народ вітає і поздоровляє братній італійський народ».

Не чув, щоб хтось називав іспанську мову зіпсованою італійською, досить з неї позначення "вульгарна латинь". Але й італійська, і іспанська, якщо розібратися, зіпсована латинь, зіпсована або вірніше змінена по-різному.

Чому б і нам не сказати, що і "великоруська", і українська мова - це "зіпсована" старослов'янська? Вірніше - змінені варіанти, розповсюджені в якійсь точці?

І, як на мене, англіцизми та германізми нинішньої російської мови нічим не краще запозичень в українській або ідиші - та й яка мова індоєвропейської групи без "запозичень" з санскриту.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.