Чому росіяни нам не брати

11 коментувати
Я завжди говорив, що «братство» — дуже сумнівний термін

Росія завжди, як би її не називали у різні часи (з 15 століття вже точно), хотіла і хоче бути не просто країною, а іншою цивілізацією, що несе якусь велику місію, все одно - православ'я або комунізм, або «русский мир». Але це ніколи насправді не виходило.

В XVIII столітті Катерина ІІ назвала старшого внука Костянтином, маючи на увазі майбутнє завоювання Константинополя. Плани не здійснилися, але ідея не померла. У XIX сторіччі Тютчев пропонував завоювати Константинополь, щоб Свята Софія знову стала християнським храмом, і щоб російський цар був у ньому коронований, як всеслов'янський. Цей панслов’янизм досі живий, тільки тепер він називається інакше. Але ще ніколи він не був так принижений.

Раптом виявилося, що найближчі слов'янські народи не дуже й хочуть бути разом з Росією. Гаразд, з Польщею вже давно все зрозуміло,(вже давно між собою ворогують ці племена – А. С. П.) але те, що слідом за нею і, страшно казати, за Болгарією, звалює Україна. Цей вусатий недолугий молодший (!) братик з кумедною малоросійською мовою і мелодійними піснями. Ні, це було занадто.

Раптом виявилося, що найближчі слов'янські народи не дуже й хочуть бути разом з Росією

Я завжди говорив, що «братство» — дуже сумнівний термін. По Біблії, перших братів звали Каїн і Авель, і ми добре знаємо, що з ними сталося. Інші відомі братики — це Ромул і Рем, і там та ж історія. Психологія абсолютно чітко описує суперництво сіблінгів, брати дуже часто б'ються і ворогують.

У відомому анекдоті поляк і росіянин знаходять в пустелі пляшку води, росіянин пропонує поділити воду по-братськи, а поляк відповідає: ні, краще порівну. За великим рахунком жодних «братніх народів» просто не було. Уявіть собі текст – братський італійський народ шле палкий привіт братньому іспанському народу. Ніколи не чув такого епітета поза панславистской ідеї. А щире вітання братського британського народу братньому народу США у зв'язку з річницею Бостонського чаювання? Той-то і воно.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.