Росія втрачає друзів у команді Трампа

3 коментувати
Тіллерсон дав зрозуміти, що має реалістичне уявлення про загрозу, яку несуть ревізіоністські політики Путіна

На слуханнях у Сенаті 11 січня кандидат на пост держсекретаря Рекс Тіллерсон зробив усе, щоб заспокоїти скептиків, які побоювалися, що його колишні стосунки з російськими лідерами будуть означати наївний і слабкий підхід щодо Кремля.

Тіллерсон сказав, що Америці треба дивитися "тверезим поглядом" на стосунки з Москвою, і що Росія представляє небезпеку, якої союзники Америки справедливо побоюються. Він засудив Росію за вторгнення в Україну і анексію Криму. Незважаючи на те, що США зацікавлені у співпраці з Росією в тих сферах, де їх інтереси перетинаються, Тіллерсон зазначив, що при цьому "ми повинні виявляти стійкість у захисті інтересів Америки і її союзників", а "Росія повинна бути притягнута до відповідальності за свої дії."

Незважаючи на те, що перший виступ кандидата на пост держсекретаря був потужним, воно, за зрозумілих причин, майже не містило конкретики. Але йому довелося відповідати на безліч різких питань від сенаторів, стурбованих його позицією з Росії та Україні. Його відповіді були рішучими, а іноді навіть конкретними.

Тіллерсон сказав, що саме слабка реакція Заходу на анексію Криму в 2014 році підштовхнула РФ почати військову операцію на сході України. Коли його запитали, що Сполучені Штати повинні були зробити у відповідь на російську агресію, Тіллерсон відповів, що слід було б порадити Києву кинути всі сили на схід і забезпечити Україну оборонними озброєннями, а також своєчасними розвідданими. Звичайно, Тіллерсон не говорив про те, що Сполученим Штатам робити зараз, але його слова дають надію, що адміністрація Трампа забезпечить Україні більш надійну підтримку в протистоянні кремлівській агресії, ніж її боязка попередниця.

Тіллерсону довелося відповісти на низку різких запитань від сенаторів, стурбованих його позицією щодо Росії та України

З питання санкцій Тіллерсон висловився ухильно. З одного боку, він назвав санкції "потужним і важливим інструментом" для стримування негативної поведінки. З іншого боку, він заявив, що "в існуючому форматі вони можуть завдати шкоди американському бізнесу". Тіллерсон мав на увазі, що на цей момент статус-кво стосовно санкцій повинне зберігатися.

Ми досить скоро дізнаємося, що саме адміністрація Трампа думає про санкції. Термін дії частини санкцій щодо Росії за агресію в Україні закінчиться в березні, якщо адміністрація не продовжить їх. Якщо агресія Москви в Україні продовжиться, то рішення не продовжувати санкції буде ознакою слабкості.

Відповідаючи на запитання одного з сенаторів, Тіллерсон також сказав, що підтримує закон Магнітського, яким були введені санкції проти окремих росіян, відповідальних за порушення прав людини і демократичних норм, і що він буде з готовністю впроваджувати Глобальний закон Магнітського.

Зі зрозумілих причин Тіллерсон ухилився, коли сенатор-республіканець від штату Флорида Марко Рубіо спробував змусити його назвати Путіна воєнним злочинцем.

На слуханнях кандидат на пост держсекретаря дав зрозуміти, що має реалістичне уявлення про загрозу, яку несуть ревізіоністські політики Путіна, і що він виступає за зміцнення НАТО і сильну позицію Америки. Найімовірніше, позиції, які він зайняв 11 січня, схвалені Трампом і показують, яку політику вестиме нова адміністрація. Це було б добре. Але, з урахуванням непередбачуваності нової адміністрації, розслаблятися ще рано.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Джона Гербста. Републікування повної версії тексту заборонене

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.