Дуже дивні вибори президента США

7 коментувати
Хто б не виграв президентські вибори, Сполучені Штати залишаться активним прихильником і захисником демократії

Хто б не виграв президентські вибори, Сполучені Штати залишаться активним прихильником і захисником демократії

Зазвичай на останніх етапах передвиборчих перегонів я можу спрогнозувати, хто найімовірніше виграє вибори, але не цього разу

Хто б не виграв листопадові президентські вибори, Дональд Трамп або Гілларі Клінтон, Сполучені Штати залишаться активним прихильником і захисником демократії – така моя думка. Проте, політика щодо України та Росії дійсно частково залежатиме від того, хто стане наступним президентом.

Клінтон дала чітко зрозуміти: вона усвідомлює, що російський президент – ревізіоніст, який використовує для досягнення своїх цілей такі засоби як насильство і війну, який ставить під загрозу безпеку європейського континенту. Клінтон розуміє, що Володимира Путіна треба зупинити. Відповідно, від неї можна очікувати більш жорсткого протистояння російській агресії. Це  своєю чергою означає активну підтримку України і тісну співпрацю з НАТО.

Вона підтримає лідерство Америки в Альянсі, чітко заявляючи про готовність захищати його членів відповідно до п'ятої статті Статуту організації. Крім того, вона, напевно, стане послідовно підтримувати політику санкцій щодо Росії – якщо не посилить її. Клінтон надасть Україні допомогу для зміцнення обороноздатності країни (можливо, і летальну оборонну зброю).

Клінтон розуміє, що Володимира Путіна потрібно зупинити

Тим часом публічні висловлювання Трампа дозволяють припустити, що він дуже наївний у питаннях, що стосуються Росії, і не розуміє важливості Північноатлантичного альянсу. Республіканець робить суперечливі заяви: на минулорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії він виступив перед учасниками конференції по відеозв'язку з жорсткою критикою в бік російської агресії проти України, а згодом зробив масу протилежних заяв. Іншими словами, передбачити, що він робитиме на посаді президента, неможливо.

Що стосується моїх особистих уподобань, то з точки зору економічної політики, позиція республіканців мені подобається більше, оскільки я є прихильником обмеження втручання влади в економіку. А демократи, як відомо, схильні активніше втручатися в економіку, ніж республіканці.

Зазвичай на останніх етапах передвиборчих перегонів я можу спрогнозувати, хто найімовірніше виграє вибори, але не цього разу. Близько місяця тому Клінтон активно лідирувала в рейтингах, проте невдовзі її кампанія пішла на спад. Трамп, тим часом, зміцнював свої позиції, і практично зрівнявся зі своєю суперницею. Разом з тим, Клінтон має перевагу в Колегії вибірників. Відповідно, Трампу для перемоги потрібно виграти, як мінімум, у трьох головних штатах (для стовідсоткової перемоги у всіх чотирьох головних штатах).

Ці вибори дуже дивні. Клінтон серйозно ставиться до всіх питань, що стосуються діяльності президента, багато вивчає. Під час дебатів вона може відповісти на будь-яке запитання. У той час як Трамп, складається враження, ніби зовсім не готується, але при цьому зумів випередити всіх своїх суперників по республіканського табору. Чи спрацює це під час дебатів з Клінтон, невідомо. Перевага, звісно, на її боці, однак вона, можливо, не готова до якихось божевільних випадів з боку Трампа.

Як лідери демократів, так і лідери республіканців тривалий час ігнорували наслідки економічних зрушень для американського робітничого класу. Протягом останніх років американські еліти процвітали, а життя робітників погіршувалася. Вони незадоволені якістю життя, незадоволені тим, що влада не визнає їхні проблеми. Цим і пояснюється успіх Трампа, його висунення від Республіканської партії, а також успіх соціаліста Берні Сандерса в таборі демократів. Як мінімум, вони розуміють, що американські робітники переживають важкі часи.

Демократична партія, що традиційно захищає робочий клас, останнім часом перебуває під великим впливом зелених. Їх підходи в політиці часто б'ють по звичайних робітниках. Наприклад, Західна Вірджинія, значну частину населення якої складають шахтарі, завжди підтримувала демократів. Але зелені виступають за закриття шахт, і Клінтон до них прислухається. У результаті Західна Вірджинія голосує за Трампа.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.