Чи залишиться Яценюк прем'єром

2 коментувати
Необхідність переформатування уряду існує, але відставка прем'єра, як і раніше, малоймовірна

Закінчується рік перебування уряду при владі, відповідно, він втрачає імунітет від відставки. Почнемо з того, чи потрібно якесь переформатування уряду або зміна окремих міністрів. Особисто я думаю, що така необхідність є, і що це відбудеться.

Ключове питання – чи залишиться прем'єром Арсеній Яценюк. Ми знаємо, що до нього є дуже багато претензій, зокрема і з боку наших західних партнерів, але в той же час я не впевнений, що зараз постане питання про відставку Яценюка. Справа в тому, що, можливо, це зараз не в інтересах президента, оскільки наближається непроста зима. І напередодні зимового сезону міняти прем'єра, який буде приймати на себе критику суспільства, з тактичної точки зору не найкращий хід. Тому я б припустив, що Яценюк збереже свій пост як мінімум до весни.

У той же час, ймовірність відставки все-таки існує. Нещодавно Яценюк виступив з заявою, що в разі його відставки Народний фронт піде з коаліції, але тут ситуація навіть складніша: якщо нинішня коаліція розпадеться, уявити собі формування нової теперішнім складом парламенту арифметично дуже складно. Значить, відкриється шлях до дострокових виборів. Дострокові вибори Народному фронту однозначно не потрібні – ми знаємо, які в нього зараз рейтинги.

Тому мій прогноз такий: зараз існують всі передумови для збереження коаліції і, більш того, це відповідає інтересам країни, оскільки дострокові вибори в нинішніх умовах означають дестабілізацію. Зрозуміло, є сили, які хочуть виборів – це Батьківщина, Свобода, УКРОП, Опозиційний блок і, можливо, Самопоміч. Але головне – вибори вигідні Путіну, оскільки в каламутних водах гострої політичної боротьби у нього з'явиться можливість почати ловити свою рибку, точніше, дестабілізувати Україну. Так що зараз в інтересах країни уникнути дострокових парламентських виборів, і це збігається з інтересами Народного фронту, у якого для них немає достатнього потенціалу.

Дострокові вибори Народному фронту однозначно не потрібні

Майбутнє Яценюка як прем'єра багато в чому буде залежати від того, чи погодиться Народний фронт на його відставку. Я не виключаю того, що на певному етапі фракція може піти на це в обмін на якісь преференції: скажімо, збереження Авакова на посаді керівника МВС або ж в обмін на інші посади. Тому мій короткостроковий прогноз – збереження коаліції.

Знову ж, якщо, припустимо, БПП і президенту вдасться переконати членів фракції НФ, що їм вигідна заміна прем'єра, адже падіння рейтингів тісно пов'язане з діями Яценюка, тоді такий варіант можливий. Але поки я радив би оцінювати ситуацію з обережністю.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.