У ПАРЄ визнали агресію РФ. Що далі?

4 коментувати
Російську делегацію не пустять в ПАРЄ, а Україна зможе зайняти жорсткішу позицію на переговорах

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила дві резолюції щодо України. Ключові тези: продовження санкцій проти РФ до повного відновлення суверенітету України і відмова від повернення російської делегації до роботи Асамблеї. Крім того, було публічно визнано участь Росії в українському конфлікті.

Рада Європи – організація, що займається насамперед питаннями прав людини та верховенства права, а не, припустимо, геополітикою чи економікою. Саме тому конфлікт в Україні виявився настільки болісним для ПАРЄ. Все, що Росія робить в Криму і на сході України, знаходить відгук у Раді Європи. По суті, це перша інституція, яка в 2014 році ухвалила санкції проти Росії, зокрема, призупинила цілу низку повноважень російської делегації. Правда, і тут були тенденції до ігнорування базових принципів і врахування інтересів Володимира Путіна (так званий «Путінферштее»).

Російська делегація і Кремль активно працювали над тим, щоб зняти з себе санкції. Але не вдалося. Це величезна перемога України. По суті, ПАРЄ використовувала в своїх резолюціях українські формулювання. Можна навіть сказати, що ПАРЄ пішла далі: чітко говориться про російську агресію в Україні, чітко вимагається вивести російські війська.

Риторика європейців щодо виборів у Донбасі починає змінюватися

З чим це пов'язано? По-перше, добре попрацювала українська дипломатія і делегація України в ПАРЄ. По-друге, за останні тижні посилився негатив щодо РФ. Причина – оприлюднення вбивчої для Кремля доповіді Міжнародної слідчої групи з розслідування катастрофи Боїнга МН17, а також ескалації конфлікту в Сирії.

У Кремлі, мабуть, гадали, що втрутившись в сирійський конфлікт, зможуть зміцнити позиції, використовувати Сирію як розмінну монету для торгу. Однак Росія продемонструвала свою недоговороздатність і безвідповідальність. Картинки бомбардованого Алеппо, розлетілися по всьому світу, знищення лікарні та гуманітарного конвою – все це погіршило ставлення до Москви. Французький президент Франсуа Олланд вирішив не супроводжувати Путіна під час візиту в Париж, після чого той відмовився від своєї неофіційної поїздки до Франції на відкриття російського культурного центру.

Що далі? Резолюції ПАРЄ стосуються, насамперед, дотримання прав людини, однак у них і більш конкретні наслідки. По-перше, російську делегацію не пустять в ПАРЄ. По-друге, це дозволить Україні зайняти жорсткішу позицію в інших переговорних форматах. Ми зможемо спиратися і посилатися на ці документи, на базі резолюцій ПАРЄ будуть формуватися позиції інших країн. Це посилює українську аргументацію, зокрема в рамках мінських переговорів. Риторика європейців щодо виборів у Донбасі вже починає змінюватися.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Олексій Гарань
Олексій Гарань

Політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.