Тест для Трампа

7 коментувати
Тест для Трампа
Як правило, після виборів президента в Сполучених Штатах диктаторські режими зі всього світу придивляються до новообраного лідера, випробовуючи його на міцність

Як історик-міжнародник можу навести один з найяскравіших прикладів – обрання президента Джона Кеннеді. Невдовзі після його обрання, в 1961 році, Микита Хрущов організував берлінську кризу. Світ опинився на межі війни, існувала загроза захоплення Західного Берліна. Хрущов виходив з того, що молодий недосвідчений президент може допустити помилки в цій ситуації. Але Кеннеді зайняв чітку і тверду позицію, показавши, що США готові воювати за Західний Берлін. У цьому його підтримали інші союзники, в тому числі Шарль де Голль. Вже після Карибської кризи Кеннеді під час візиту в Західний Берлін у 1963 році, виступив з промовою, в якій сказав свою знамениту фразу «Ich bin ein Berliner» («Я — берлінець»).

Новообраний президент США Дональд Трамп стоїть перед безліччю виборів. Його буде випробовувати не тільки Путін, а й Китай, Північна Корея, Іран. Тоді стане зрозуміло, чи дасть Трамп слабину, чи буде зберігати твердість.

Що стосується Авдіївки, то ми не можемо чітко сказати, що стало причиною ескалації бойових дій, можемо лише висувати свої припущення. Як відомо, ескалація почалася на наступний день після бесіди Трампа і Путіна. Одна з версій - Путін не побачив готовності Трампа піти на зняття санкцій і тому вирішив продемонструвати американському лідеру, що буде в іншому випадку – дестабілізація ситуації в Україні.

Низка українських політиків «клює» на російську вудку

Російська пропаганда поширює версію про те, що активізація бойових дій була ініційована Україною, але на Заході в цілому домінує правильне розуміння того, що відбувається. Росія намагається заплутати ситуацію, мовляв, і ми порушуємо, і інша сторона порушує. Немає ні поганих, ні хороших. А оскільки це відбувається постійно і не можна визначити, хто ж вистрілив першим, то і в санкціях сенсу немає.

Росія намагається «розмазати» відповідальність. Це одна з ліній її стратегії. Дискусія про те, хто вистрілив першим, – а її розвиває Росія – дуже небезпечна. Адже справа не в тому, хто вистрілив першим (а стріляють у промзоні Авдіївки постійно), а в тому, до якого рівня дійшла ескалація – з російської сторони йдуть обстріли «Градами» не лише українських позицій, але й житлових районів міста.

На жаль, низка українських політиків «клює» на російську вудку. Коли починаються розмови про те, що влада зацікавлена в продовженні війни, це відображає, насправді, лише логіку внутрішньополітичної боротьби. Робляться популістські заяви, щоб заробити додаткові очки за рахунок критики влади. Українські політики повинні розуміти, що в цьому випадку вони виявляються по одну сторону з паном Путіним. Бог з ним, із Шуфричем, ну що з нього взяти? А Тимошенко, а Семенченко?

Таким чином, дуже важлива не тільки реакція світу, але й відповідальна поведінка з боку українських політиків. Від Опозиційного блоку не варто чекати відповідальності, але коли підіграють політики, які називають себе демократами і патріотами, стає зовсім небезпечно.

Трамп прагне показати американцям, що буде виконувати свої передвиборні заяви. Ми бачимо це з його указів щодо реформи медичного страхування Обами, стіни на кордоні з Мексикою, Транстихоокеанського партнерства та тимчасової заборони на в'їзд у США громадянам із семи країн. Усі ці дії серйозно критикуються всередині Штатів, а також їхніми союзниками. Але Трамп продовжує гнути свою лінію. Як він поведе себе щодо санкцій? Раніше він робив неоднозначні заяви, а всередині його оточення є різні групи впливу. Якщо сам Трамп психологічно схильний обіцяти Росії ослаблення санкцій, запроваджених через агресію в Україні (санкції через кібератаки – окрема історія), або їхнє скасування, то його керівники силових відомств – ні. Думаю, всередині адміністрації Трампа є досить сильна група впливу, яка буде утримувати американського президента від необдуманих дій.

Ми, в свою чергу, зробили те, що повинні були зробити. Армія відреагувала. Президент заявив про те, що має намір провести референдум про вступ до НАТО (тема для окремої розмови). Важлива також реакція ЗМІ. Потрібно намагатися утримуватися від популістських заяв, які дестабілізують ситуацію і розгойдують країну. Припинімо кричати, що «зрада», «все пропало». Ситуація набагато складніша, вона не піддається чорно-білим заявам.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.