До чого призведуть перевибори в Раду. Про майбутнє коаліції

4 коментувати
226 голосів для роботи уряду достатньо, тому шанс уникнути дострокових виборів у країни є

Я не пов'язував би майбутнє коаліції з голосуванням за закони для безвізового режиму, хоча саме це голосування цілком може виявити розбіжності всередині коаліції.

Майбутнє коаліції краще розглядати, виходячи із загальних передумов, а вони такі: на місцеві вибори розраховували сили, які хочуть дострокових парламентських. Ми знаємо ці сили: Батьківщина, Опозиційний блок, УКРОП і, можливо, Самопоміч. Вони зацікавлені в дострокових парламентських виборах, оскільки розраховують, що додадуть у рейтингах. Але місцеві вибори показали, що успіхи тих же Батьківщини і УКРОПу не так великі, як вони сподівалися.

Крім того, проведення ще одних дострокових парламентських виборів (попередні, як ми пам'ятаємо, відбулися восени минулого року) – це крок до політичної дестабілізації. Очевидно, що це відповідає інтересам не України, а якраз Путіна. Проведення виборів – ще один елемент для ускладнення політичної ситуації в Україні, і у Путіна з'явиться можливість ловити рибу в каламутній воді. Тому мені здається, що проведення дострокових виборів потрібно уникнути.

Чи є така можливість? Думаю, що з формальної точки зору Самопоміч і Батьківщина не вийдуть із коаліції, оскільки тоді на них ляжуть звинувачення в її розвалі. Швидше, можлива ситуація, коли вони, перебуваючи в коаліції, не будуть підтримувати багато рішень. І в цьому сенсі голосування за безвізовими законами – лише один із симптомів.

Але майбутнє коаліції буде визначатися, в першу чергу, співпрацею БПП і Народного Фронту. Народний Фронт у виборах не зацікавлений з цілком зрозумілих причин. Тому мені здається, що більшість у 226 голосів може зберегтися. Це цілком реально, а для роботи уряду такої кількості цілком достатньо.

Держава не може жити в умовах перманентної виборчої гонки

З цієї точки зору, думаю, коаліція може зберегтися. Більше того, в даному випадку це в інтересах країни. Ми провели вибори на всіх рівнях – і президентські, і парламентські, і місцеві. Тепер потрібен час для концентрації зусиль: країна не може жити в умовах перманентної виборчої гонки. Давайте згадаємо, що ось так відбувалося в 2005-2010 роках, і це мало фатальні наслідки. Має бути час для того, щоб проводити рішення, в тому числі і непопулярні, і на даний момент така можливість, в принципі, є.

Щодо внесення змін до Конституції, для яких необхідно 300 голосів, то тут ситуація неоднозначна. По-перше, ми не знаємо, як будуть розгортатися події, оскільки вже зараз зрозуміло, що про виконання Мінських угод в межах терміну (до кінця цього року) не йдеться. Тому є шанс, що тут ми отримаємо більше можливостей для маневру.

По-друге, голосування по Конституції – окреме питання, яке не має стосунку до безпосередньої роботи уряду. Тут можливі різні варіанти, наприклад, до голосування за поправки приєднається Опозиційний блок, або ж поправки не будуть проголосовані. Але на роботу уряду це не вплине.

Для роботи уряду 226 голосів цілком достатньо, і, вважаю, БПП, Народний Фронт і різні нейтральні депутати з різних фракцій зможуть працювати з цим. Офіційно Самопоміч і Батьківщина заявили, що коаліції не вийдуть, але навіть без них можливість працювати є.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.