Чим загрожує Україні хресний хід

14 коментувати
Дії УПЦ МП підтверджують, що вона продовжує грати на руку ворогові

Хресний хід – явна політизація з боку УПЦ Московського патріархату. Це ще одне свідчення того, що Московський патріархат, на жаль, грає на руку ворогові.

За часів митрополита Володимира в УПЦ МП мали місце деякі позитивні тенденції: вона намагалася діяти нейтрально. Митрополит збалансовував різні крила всередині церкви; існувало і проукраїнське крило.

Одначе зараз дії цієї церкви демонструють, що вона повертається до тієї ж політизації, що мала місце на початку 2000-х років, коли ця церква дуже відкрито підтримувала Януковича. Останні ж її дії явно шкодять інтересам громадянського миру в Україні.

Насамперед виникає питання, чому ці колони йдуть молитися саме в Київ. Складається таке враження, наче саме в Києві знаходиться епіцентр проблеми, хоча ми знаємо, що це зовсім не так. От якби ці колони прийшли в ту ж Святогорську лавру в Слов’янську, недалеко від лінії фронту, і молилися за мир там, це було б зрозуміло. В даному ж випадку абсолютно зрозуміло, що ця акція підтримує напругу в суспільстві і може призвести до конфліктів.

На жаль, наші правоохоронні органи і спецслужби пропустили момент, коли акція тільки готувалася, адже діяти було потрібно на самому початку. Саме тоді треба було попрацювати з ієрархами УПЦ МП. Думаю, на них можна було в знайти способи впливу, особливо враховуючи те, що на багатьох з них є компромат, та і сама церква має певні бізнес-інтереси. Треба було пояснити ієрархам небажаність такого кроку.

Якби ці колони прийшли в ту ж Святогорську лавру, недалеко від лінії фронту, і молилися за мир там, це було б зрозуміло

Зараз, коли хресний хід уже триває, а в ньому беруть участь багато людей, треба бути дуже обережними, щоб не спровокувати конфліктів чи сутичок, адже це саме те, чого очікує від нас Росія. Вони у будь-якому разі отримають свою картинку для медіа, якщо колона зайде в Київ, але якщо при цьому відбудуться ще й сутички, розкручувати цю картинку стане набагато легше.

Я побоююся того, що може відбутися в Києві, навіть якщо не дійде до сутичок з прихильниками Київського патріархату. В будь-якому випадку, можливі проблеми, адже такі гарячі голови, як лідер громадської організації «ОУН» Микола Коханівський, планують перекривати їм шлях, і це може призвести до небажаних сценаріїв.

Як діяти далі? Один з варіантів – оточити цю колону кордоном поліції і таким чином провести через місто. Вже було повідомлення про встановлення металошукачів. Треба дати зрозуміти, що провокацій допущено не буде, в тому числі і з боку тих, хто йде в колоні.

Теоретично можливий і інший сценарій – якщо противники маршу збираються перекрити цій колоні вхід у Київ, поліція може зайняти місце між двома колонами, перешкодити сутичкам і спрямувати цю колону в іншому напрямку. Наприклад, без заходу на Володимирську гірку. Але тут необхідні дії мають вираховувати спецслужби та правоохоронні органи. В будь-якому випадку, необхідно уникнути сутичок з прихильниками Київського патріархату.

Що  ж стосується киян та віруючих з інших міст, найкраща реакція для них - приєднатися до ходи Київського патріархату, яка відбудеться 28 липня.  


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.