Чим допоможе Україні невизнання виборів до Держдуми

1 коментувати
Цей крок може стати додатковим аргументом проти тих, хто пропонує зняти санкції з Росії

Міністерство закордонних справ України поінформувало керівництво Росії про неможливість проведення виборів у Державну Думу на українській території. Верховна Рада закликала міжнародну спільноту не визнавати російські вибори на території тимчасово окупованого Криму і Севастополя

Позиція правильна: ми не визнаємо вибори в Державну Думу на території України і не сприятимемо цьому. Але питання у реальних механізмах: якщо росіяни захочуть проголосувати, вони прийдуть і проголосують. Отже, ми маємо виносити це питання у міжнародну площину, але чи прислухаються до нас міжнародні структури?  

Проте це буде нашим додатковим аргументом у Раді Європи: коли російські лобісти в ПАРЄ, що треба пом’якшувати санкції, адже в Росії новий склад Думи, ми зможемо відповісти: «Вибачте, але нова Дума обрана з порушеннями, а отже, поновлювати права російської делегації не можна».

Більш того, ми можемо таким чином намагатися тиснути на інші країни, але вони все одно мають можливість не відмовлятися від контактів з Росією. Тут важливо розуміти, що головне для нас – щоб не було офіційних контактів між парламентами. Очевидно, що навіть зараз існують проросійські групи, яким чхати на санкції, і які будуть і у Крим їздити, і з росіянами зустрічатися; це і дехто з голлістів, і представники французького Національного Фронту, і європейські крайні праві та крайні ліві. Ми знаємо цих людей і знаємо про їхні контакти з Кремлем. Для нас важливо, щоб не було офіційних контактів між парламентами, але зараз важко прогнозувати, як це буде реалізовано.

Навіть зараз існують проросійські групи, які будуть і у Крим їздити, і з росіянами зустрічатися

Багато що буде залежати від позиції окремих країн, а тут ситуація буде неоднозначною. Мова йде не лише про вибори наступного року  у Франції та Німеччині: треба розуміти, що є і інші країни – Греція, Кіпр, а також держави, які не підтримали резолюцію Генеральної асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України. Такі держави, як Венесуела, Нікарагуа - будуть продовжувати свою політику. Але є велика кількість країн, які утрималися від голосування – серед них, наприклад, Індія, ПАР та Бразилія. Вони також, вірогідно, будуть підтримувати контакти з новою Думою.Ми ж мусимо насамперед намагатися вплинути на ситуацію через ті країни, які нас підтримали, та ті країни, що долучилися до санкцій - тут є більша ймовірність, що до нас дослухаються. Але головне наше завдання – це Рада Європи. Заборона проведення виборів у Держдуму на території України може стати додатковим аргументом проти тих, хто пропонує зняти санкції з Росії у Раді Європи і повернути усі повноваження російській делегації. В даному випадку наша позиція щодо того, що вибори є нелегітимними, оскільки включають в себе окупований Крим, може мати вагу. 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.