Що зміниться в Донбасі і чого варто побоюватися

1 коментувати
Що зміниться в Донбасі і чого варто побоюватися
Добра новина в тому, що загалом я не передбачаю суттєвого погіршення ситуації

Статус-кво в Донбасі, судячи з усього, збережеться. Ніяких істотних змін в конфлікті поки не передбачається. Навіть більше, нинішня ситуація потихеньку починає сприйматися як нормальний стан речей.

Добра новина в тому, що я не передбачаю суттєвого погіршення ситуації. Найімовірніше, це затяжний конфлікт і триватиме довго. Крим залишиться під контролем Росії, в Донбасі збережеться нестабільність – мабуть, такий стан речей влаштовує Володимира Путіна.

Навіть у 1962 році, в розпал Холодної війни, коли почалася карибська криза, тодішньому першому секретареві ЦК Компартії Микиті Хрущову доводилося шукати спільну мову з Політбюро, домовлятися з різними політичними гравцями. Він мав обмежений простір для маневрів, чого не скажеш про Путіна.

Нинішній президент фактично деінституціоналізував Росію, він може приймати будь-які рішення одноосібно. Я не бачу жодних стримувань і противаг у російській політичній системі. Це сильно спантеличує.

Крим залишиться під контролем Росії, в Донбасі збережеться нестабільність

І з огляду на це в мене викликає побоювання не стільки Росія, скільки довколишні країни, зокрема, країни Балтії. Не можна виключати ймовірності повторення в цьому регіоні українського сценарію. Мова йде не про пряме задіювання п'ятої статті Статуту НАТО, а про більш витончений підхід, як наприклад, у Донбасі.

За матеріалами виступу Річарда Хааса на 13-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.