Що буде з Донбасом

Що буде з Донбасом
Якщо мета Кремля полягає в тому, щоб не дозволити Україні збалансуватися, постійно тримати країну в оборонній позиції, зупинити його буде дуже складно

Донбаський конфлікт – конфлікт невисокого рівня інтенсивності. Втім, радіти цьому не варто. Конфлікти низького рівня інтенсивності, як правило, затягуються надовго, і Донбас у цьому правилі – не виняток. Цілком можливо, що через рік, два або три ми побачимо на сході України приблизно те ж, що й сьогодні.

Якщо мета Кремля полягає в тому, щоб не дозволити Україні збалансуватися, постійно тримати країну в оборонній позиції, зупинити його буде дуже складно – саме тому я не очікую стабілізації конфлікту на Донбасі найближчим часом.

Що стосується Мінських угод, то їхня ідея загалом добра. Проблема полягає в імплементації. Особливої зацікавленості у реалізації Мінська я не бачу, особливо з боку Російської Федерації. Захід застосував проти Москви політику санкцій, але самі по собі вони не виштовхнуть Росії з Криму, не зупинять росіян на сході України і не забезпечать повноцінної реалізації Мінських домовленостей. Це факт, хоч і неприємний.

Я вірю, що Україна може досягти успіху і в таких складних умовах

Щоб зрушити з мертвої точки, потрібно не тільки зберігати санкції, але і розширити їх. Якщо нафтові ціни не зростуть, сукупний ефект буде більш дієвим. Російська економіка продовжить падати. Це може змусити Москву скоротити військові витрати, в тому числі військову допомогу своїм іноземним союзникам. Але чи буде цього достатньо, щоб зупинити Росію, питання відкрите.

Цілком ймовірно, що найближчим часом курс Росії не зміниться, особливо поки при владі перебуває Путін. Але я вірю, що Україна може досягти успіху і в таких складних умовах. Боротьба з корупцією, судова реформа, покращення співпраці між політиками, реальна програма приватизації – такі речі Москва зупинити не може.

Україна може стати більш успішною і багатою державою, в яку прийдуть інвестиції, і це ніяк не пов'язано з Росією – це завдання української влади. Я не сказав нічого нового. Українці й самі знають, що робити. Питання полягає в тому, чи готовий український політичний клас це зробити. Якщо ні, звинувачувати треба не Путіна.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.