Телевійна. Чи забуде Кремль про Україну заради Асада

4 коментувати
Росія продовжує підігрівати ненависть до українців, але події в Донбасі перестали бути головною темою дня

Перемикання кремлівської пропаганди на Сирію успішно відволікає увагу росіян від того, що відбувається в Донбасі і в Україні в цілому, але не думаю, що це є першочерговим завданням Кремля. Відхід від теми України стоїть в числі інших.

Антиукраїнська кампанія, як і раніше ведеться, хоч і з меншою інтенсивністю, ніж ще кілька місяців тому. На російському телебаченні щодня з'являються передачі та виступи антиукраїнського змісту.

Росія продовжує підігрівати ненависть своїх громадян по відношенню до України та українців, перетворенням, які відбуваються в країні. Окрім цього, жертвою пропаганди стає і демократичний рух в цілому. Такі настрої підтримуються штучно і дуже ефективно.

Тим не менш, у зв'язку з подіями в Сирії увага росіян дійсно починає перемикатися на Близький Схід.

Головне, що характерно для російської пропаганди як з питання Сирії, так і щодо України – збереження антизахідної спрямованості в інтерпретації подій. Акцент на конфронтації Росії з Заходом принципово важливий, і саме він забезпечує необхідний ступінь підтримки дій Путіна.

Сирія далеко, і росіяни ставляться до подій там досить байдуже

Крім того, людей запевняють, що дії Росії обмежаться виключно авіаційними ударами, наземної операції не буде, а саме залучення РФ в сирійський конфлікт буде досить короткостроковим. Тому люди не так сильно стурбовані. І все ж саме 46% побоюються перетворення вторгнення в катастрофу і не надто довіряють пропаганді: вони пам'ятають, як легко в свій час СРСР залазив в авантюри такого роду і як важко було згодом з них виходити.

При цьому я не думаю, що нас чекає повний перехід на сирійську тему і відмова від української. Причиною є те, що події в Сирії не зачіпають почуття російського населення в тій же мірі, що війна в Донбасі. Сирія далеко, і люди ставляться до подій там досить байдуже. Це телевізійна війна, і ставлення до неї точно таке ж.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.