Що росіяни думають про Донбас

3 коментувати
67% громадян РФ побоюються, що бойові дії на Донбасі можуть перерости в затяжну громадянську війну

За даними досліджень Левада-Центру, з червня 2015 року увага росіян до новин про події в Україні активно знижувалася, але за останні півроку інтерес до них зріс. Пов'язано це із загостренням конфлікту на Донбасі, а також зростанням стурбованості ліберально-демократичної частини російського суспільства подібним розвитком подій.

Тривожні новини приходять. Публікуються матеріали, які говорять про високу вірогідність переростання затихлого конфлікту у велику війну. Разом з тим, я б не сказав, що інтерес виріс дуже сильно: якщо в січні 2016 року уважно чи достатньо уважно за подіями в Україні стежили 33% росіян, то зараз – 40%.

Інтерес до України був трохи притлумлений останнім часом. Путінський режим намагався знайти шляхи для досягнення компромісу із Заходом. Антиукраїнська пропаганда тимчасово знизила інтенсивність, і це відобразилося на рівні уваги російського населення до даних подій. Але перед самітом НАТО у Варшаві і на тлі загострення ситуації на Донбасі зросло відчуття напруженості і страху. Це позначається на суспільній думці Росії, причому на дуже тонкому її шарі, на більш освічених людях, мешканцях міст (насамперед, Москви), які слідкують за подіями, розуміють ціну цієї політики та її наслідки.

Зросло відчуття напруженості і страху

Але оскільки відкрита інтервенція російської армії в Україні так і не відбулася, а новини про бої на Донбасі подаються як локальні сутички, 47% росіян вважають, що протягом наступного року обстановка на сході України залишиться без змін. Більшість вважають, що найбільш кризовий час вже минув.

67% громадян Росії побоюються, що бойові дії на Донбасі можуть перерости в затяжну громадянську війну, 40%, що цей конфлікт може призвести до війни між Україною і Росією і 29% побоюються у зв'язку з цим початку третьої світової війни. Швидше за все, ці показники обумовлені характером висвітлення подій на сході України російським телебаченням.

У російських ЗМІ конфлікт досі висвітлюється як громадянська війна. Позиція вкрай лукава і лицемірна. З одного боку, кажуть, що це війна між прокиївськими силами і сепаратистами. З іншого боку, простежується чітка інтонація підтримки сепаратистів і натяків на те, що Кремль також буде їм сприяти. Люди не заглиблюються у деталі, вони вловлюють лише інтонацію. На тлі сильного підйому мілітаризму і російського імперського націоналізму у них з'явилося відчуття, що «ми всіх переможемо», що «ми знову знайшли колишню міць» і т. д. Це, у свою чергу, підкріплює впевненість у тому, що «слабка українська армія» не витримає серйозного конфлікту.

Лише 19% росіян вважають, що заради припинення кровопролиття потрібно йти на поступки в переговорах з Україною, а переважна більшість, 62% опитаних, виступають проти цієї ідеї. Вони сприймають будь-які спроби досягнення компромісу або примирення як прояв слабкості. Збуджений стан 2014-2015 років поступово слабшає, однак за інерцією буде зберігатися ще довго.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.